Новини / Ринок землі     27 січня 2024 12:15

У Мінагрополітики не прогнозують ажіотажу на ринку землі у 2024 році


Міністерство аграрної політики та продовольства України не спостерігає й не прогнозує ажіотажу на ринку землі.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в коментарі для Укрінформу.

“Немає ніякого ажіотажу і його, швидше за все, не буде. У минулі роки продавалося до 1% всієї сільськогосподарської землі. Схоже, що і на цей рік цифри не дуже зміняться”, – сказав Сольський.

Сольський зазначив, що від моменту відкриття ринку землі для юридичних осіб ніяких змін особливо не відбулося, зокрема поки підприємці купують землі менше, ніж очікувалось.

Міністр наголосив, що будь-яке обмеження на ринку призведе до появи нових схем для їх обходу, тому ринок має бути максимально лібералізованим.

Читайте також: Індексація землі: що це таке і як її провести за 2023 рік

Ринок сільгоспземель в Україні відкрито з липня 2021 року. На першому етапі право купувати сільгоспземлі отримали фізособи, які є громадянами України та не планують отримати ділянку понад 100 га.

Другий етап ринку землі стартував 1 січня 2024 року, під час якого купувати у власність сільгоспземлі отримали можливість і юридичні особи з обмеженням до 10 тис. га в одні руки.

Водночас продаж державних і комунальних сільгоспземель, як і продаж її іноземцям, залишається під забороною. Переважне право купівлю ділянки належить її орендарю. Мінімальна вартість землі не може бути нижчою від її нормативно-грошової оцінки.

Читайте також: Які компанії в Україні володіють найбільшою кількістю землі

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року враховуючи середню ціну землі по регіонах, найвигідніше купувати і продавати ділянки було на Донеччині, Запоріжжі та Херсонщині.

Станом на листопад в Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області.

Новини за темою:  Земельний банк" провів рекордні торги: ділянка на Сумщині стала найдорожчим лотом

У 2023 році вартість ринку аграрної землі в Україні збільшилася на 115,1 мільярда гривень. З початку 2023 року середня вартість землі виросла на 10,4%, досягнувши 38,5 тисяч гривень за гектар.

Оновлено План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію. Відтепер першочерговому обстеженню та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також