Новини / Ринок землі     03 лютого 2024 18:12

Строк оформлення невитребуваних земельних паїв буде продовжений до кінця воєнного стану і ще додатково на два роки – Сольський


Імовірно, строк оформлення невитребуваних земельних паїв буде продовжений до кінця воєнного стану і ще додатково на два роки.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише Delo.ua.

Причиною такої відстрочки є певні обмеження функціонала Державного земельного кадастру, які діють під час воєнного стану і створюють складнощі з оформленням паїв.

“Я знаю, що в Верховній раді є думки, щоб перенести цей строк до закінчення воєнного стану плюс додаткові два роки. Особисто я вважаю, що це питання потрібно закрити якомога швидше, але у прихильників відстрочки теж є свої аргументи, які варто враховувати”, — пояснив міністр.

Нагадаємо, після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безгоспними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Сольський також не виключає, що питання оформлення невитребуваних паїв можуть підхопити певні політичні сили, які намагатимуться “просувати” в суспільстві ідею, що в громадян заберуть земельні паї. Через це буде знайдене рішення, здатне задовольнити всі зацікавлені сторони.

Заступник міністра агрополітики Денис Башлик уточнив, що для відстрочки кінцевої дати оформлення невитребуваних земельних паїв Верховна Рада має прийняти відповідний закон, котрий в майбутньому буде зареєстрований в парламенті.

“Ризику не встигнути проголосувати його, як на мене, немає. Уряд та Верховна Рада мають однозначну позицію по цьому питанню, і відповідний закон буде ухвалено до 1 січня 2025 року”, — повідомив заступник міністра.

Читайте також: Українці мають оформити права власності на землю до 2025 року

За словами Дениса Башлика, загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Це співставно з всіма площами сільгоспземель такої країни як Ізраїль.

Замміністра додав, що кількість громадян, котрі не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно в 65 тис.

Новини за темою:  Земля в Україні може подвоїтися у ціні до 2030 року: які умови для цього потрібні

Нагадаємо, за нинішнім законодавством, у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, вони вважаються такими, що відмовилися від отримання земельної ділянки

В Україні з 1 січня стартував новий етап земельної реформи, згідно з яким ліміти на продаж сільськогосподарських земель збільшилися зі 100 до 10 тис. га. Малий та середній агробізнес опинився під загрозою, а разом з ним функціонування сільських територій.

З 1 січня 2024 року настав другий етап відкриття ринку земель із залученням основних гравців – юридичних осіб, які зможуть отримати у власність в одні руки не більше 10 тис. га. Очікуваний вплив від цього на розвиток економіки коливається в діапазоні 1-2,7% ВВП щорічно впродовж наступних 3-х років.

За підрахунками експертів 187,7 тис. угод купівлі-продажу було укладено з моменту відкриття земельного ринку до листопада 2023 року.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також