Новини / Ринок землі     03 лютого 2020 15:57

Ринок землі: стало відомо, на чому наполягатиме фракція ЄС при голосуванні законопроєкту

Фракція ВР «Європейська солідарність» підготувала правки до законопроєкту про ринок землі, щоб запобігти концентрації великих масивів в одних руках, повідомив співголова фракції Артур Герасимов.

Про це сказав Артур Герасимов сказав під час Погоджувальної ради, передає телеканал «Прямий».

Артур Герасимов заявив про те, що держава створює умови для продажу з молотка щонайменше 8 млн гектарів землі за один день кільком великим гравцям. Щоб запобігти цьому, фракція ЄС підготувала комплексні правки. Депутат  підкреслює, що правки спрямовані на захист малих фермерів. Також у фракції ЄС розробили норми захисту якості земель, щоб вберегти її від виснаження, забруднення тощо.

«Перед запуском ринку землі необхідно створити Земельний банк, який даватиме дешеві кредити – максимум до 5% річних», – вважає Артур Герасимов.

Читайте: Сергій Рахманін розповів, на яких умовах Голос підтримає законопроєкт про ринок землі

Співголова фракції ЄС також повідомив, що «Європейська Солідарність» наполягає на необхідності формули високої мінімальної ціни на землю, яка залежатиме від родючості ґрунтів у різних регіонах. Для цього ЄС пропонує провести державну паспортизацію сільгоспугідь.

Як раніше повідомляв Landlord, голова аграрного комітету Микола Сольський назвав, якою буде ціна на землю після відміни мораторію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!