Новини / Ринок землі     03 лютого 2020 10:37

Сергій Рахманін розповів, на яких умовах Голос підтримає законопроєкт про ринок землі

Парламентська фракція «Голос» наполягає на умовах відкриття ринку землі, за яких будуть захищені інтереси дрібних і середніх фермерів.

Про це голова парламентської фракції партії «Голос» Сергій Рахманін заявив виданню НВ.

За словами Рахманіна, «Голос» підтримує введення ринку землі. Проте фракція не голосувала за законопроєкт у першому читанні, бо його положення категорично не влаштовували політсилу.

 «В нас у програмі записано, що ми виступаємо за ринок землі, але при дотриманні деяких умов. Ці умови означають, що ми дбаємо про те, щоб розкриття ринку землі в першу чергу працювало на інтереси дрібних і середніх фермерів», — пояснив він.

Сергій Рахманін пояснив, що у «Голосу» була низка зауважень до законопроєкту. Вони стосувалися концентрації землі в одних руках, питань ціноутворення і ряду обмежень на купівлю землі – для спекулянтів, для представників країни-агресора.

Читайте: Ринок землі: експерт назвав ризики для малих фермерів

Чи підтримає «Голос» законопроєкт у другому читанні, буде залежати від того, чи врахує Рада правки фракції, заявив її голова. Він також додав, що «за вагою і глибиною» цей документ можна порівняти зі змінами в Конституції.

Як повідомляв раніше Landlord, 30-31 січня комітет ВР з питань аграрної та земельної політики розглядав правки до другого читання законопроєкту про ринок землі. Наразі відомо, що більшість із них була відхилена. Левову частку правок подала фракція ОПЗЖ.

Читайте також