Новини / Ринок землі     03 лютого 2020 11:36

Микола Сольський назвав вартість української землі після зняття мораторію

Голова аграрного комітету ВР Микола Сольський вважає, що на старті земельної реформи ціна за один гектар складе $1500–1700, далі її відрегулює ринок, але ціна ростиме, орієнтовно – на 10% за рік.

Прогноз ціни на українську землю Микола Сольський повідомив в інтерв’ю виданню «Главком».

Він наголосив, що до законопроєкту про обіг земель внесена правка, яка  передбачає, що мінімальна ціна не може бути нижчою за нормативно-грошову оцінку (наразі це близько 30 тис грн за гектар, але нормативно-грошова оцінка щорічно зростає).

Як говорить Микола Сольський, на ціну землі впливатиме низка ринкових факторів.

«Відкриття ринку спричинить деяке збільшення ціни. Без ринку землі динаміка росту ціни була б десь 5–10 % на рік, з ринком – ще плюс 10%. За білий товар завжди хочуть платити більше, ніж за сірий», – каже очільник аграрного комітету.

Читайте: Орендарям дадуть місяць на пріоритетний викуп землі – Микола Сольський

Він зауважує, що зараз якісна українська земля недооцінена у порівнянні з іншими країнами. Микола Сольський не бачить критичних загроз у зв’язку з відкриттям ринку сільгоспземель. За опитуваннями, близько 7% власників паїв готові продати землю зараз.

Раніше Landlord розповідав про прогноз ціни на українську землю. Аналітик Дмитро Ливч вважає, що через 10 років після відкриття ринку вона може коштувати близько $5,5 тис. за гектар.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також