Новини / Ринок землі     12 березня 2020 09:21

Ринок землі спочатку слід відкрити для фізичних осіб – Ольга Трофімцева

Екс-очільниця Мінагрополітики Ольга Трофімцева наголошує, що ринок землі слід відкривати поступово. Спочатку – для фізичних осіб, щоб придбати землю мали можливість дрібні фермери. Потім коло учасників можна розширювати.

На її думку, поспіх із відкриттям ринку зайвий, і все слід робити поетапно, напрацьовуючи довгострокову стратегію розвитку.

Ольга Трофімцева вважає, що спочатку ринок землі має запрацювати для фізичних осіб – українських громадян, з обмеженням площі продажу землі в одні руки. Рік-два слід зробити перехідними, щоб подивитися, як формуватиметься ціна і наскільки великою буде активність. Вона наголошує, що зараз українці зараз публікують купу оголошень про продаж і купівлю земельних ділянок, працюють тіньові схеми.

Поетапне ж відкриття ринку землі (починаючи з фізосіб, дрібних сільгоспвиробників) має впорядкувати відносини на ринку та земельні відносини в цілому. Адже зараз дрібні фермери бояться, що не зможуть конкурувати з великими гравцями. Натомість на першому етапі буде неправильно буде допускати на ринок фінансові структури або міжнародні інвестиційні фонди, щоб не допустити спекуляцій із землею.

«Від структури земельних відносин в Україні, залежить структура виробництва — дрібні фермери, сімейні господарства, агрохолдинги. Це впливатиме на ефективність агросектора», – каже Ольга Трофімцева.

Читайте: Нескінчена історія або коли проголосують за ринок землі

Вона також озвучила проблему, пов’язану з очікуванням відкриття ринку землі: наприкінці минулого року спостерігалося зниження капітальних інвестицій в АПК.

«В очікуванні відкриття ринку всі намагаються накопичити фінанси, щоб придбати землю. Відповідно зменшують інвестиції в технології, переробку, засоби захисту рослин, якісне насіння. Цьогоріч можемо побачити просідання і виробництва, і експорту», – зауважила Ольга Трофімцева.

Як повідомляв раніше Landlord, Ольга Трофімцева висловила думку, що на український ринок землі слід допустити й іноземних фермерів, які вже багато років працюють в Україні.

Джерело: gazeta.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також