Новини / Ринок землі     26 лютого 2020 08:57

Іноземцям можна дозволити купівлю землі – Ольга Трофімцева

"Особисто знаю німецьких, французьких, голландських фермерів, які працюють в Україні багато років. Вони справно платять податки", – говорить колишня в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Про це екс-чиновниця заявила в інтерв’ю Gazeta.ua.

Можна дозволити купувати землю іноземцям, які вже працюють в Україні, важає доктор аграрних наук Ольга Трофімцева. Вона зауважує: потрібне поетапне відкриття ринку землі. Так само, по-різному слід підходити до питання продажу землі іноземним громадянам та компаніям.

“Особисто знаю німецьких, французьких, голландських фермерів, які працюють в Україні багато років. Вони справно платять податки. Зазвичай мають невеликі масиви землі. У тому-то і справа, що потрібно підходити до цього питання диференційовано”, – говорить Ольга Трофімцева.

“На першому етапі буде неправильно допускати на ринок фінансові структури або міжнародні інвестиційні фонди, які будуть зацікавлені в купівлі землі як активу для спекуляцій. Однак можна дозволити купувати землю іноземцям, які вже працюють в Україні”, – наголошує Трофімцева.

Читайте: Законопроект про вільний обіг землі: що робити іноземцям?

Законопроєкт, який розробляло Міністерство аграрної політики, передбачав, що спочатку ринок землі запрацює виключно для фізичних осіб – українських громадян, з обмеженням за площею.

Треба зробити рік-два перехідними, щоб подивитися, як формуватиметься ціна і наскільки великою буде активність на ринку, вважає доктор аграрних наук.

Через рік коло учасників можна розширювати.

“Зараз говорять, що відкриття ринку дасть суттєве зростання економіки. Є думки, що великої активності угод з купівлі-продажу не буде. За результатами опитування, тільки до 10 відсотків власників паїв хочуть продати їх. Більшість планує далі здавати в оренду”, – зауважує Ольга Трофімцева.

В очікуванні відкриття ринку землі ціни на оренду у більшості регіонів уже суттєво зросли. “Якщо подивитися реалістично, то у перші роки після відкриття ринку землі драматичних змін та суттєвого зростання економіки не побачимо”, – говорить Ольга Трофімцева.

Landlord раніше повідомляв, що голова аграрного комітету ВР Микола Сольський прогнозує: через 5-7 років самі фермери будуть виступати за продаж землі іноземцям.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також