Новини / Фінанси     21 вересня 2021 15:15

Ринок акцій Монголії став найприбутковішим в світі в 2021 році

У Монголії є істотний потенціал для зростання, тому що він росте з дуже маленької бази

Фондовий ринок Монголії став найприбутковішим у світі у 2021 році, обігнавши європейський, азійський і американський ринки. Основний індекс Монгольської фондової біржі виріс майже на 130%. Він включає 20 найбільших компаній країни.

Папери монгольської компанії Apu Company, яка виробляє горілку, пиво, молочні та інші напої, в цьому році додали майже 130%. Таке зростання може бути або ознакою впевненості інвесторів у тому, що споживання серед середнього класу Монголії продовжить рости, або ж попередження щодо “міхура” на ринку. Apu Company – найбільша компанія на монгольській фондовій біржі з ринковою капіталізацією близько $ 517 млн.

“У монгольського ринку акцій ще є істотний потенціал для зростання, тому що він росте з дуже маленької бази”, – сказав віцепрезидент з розвитку бізнесу Erdene Resource Development Білгуун Анхбаяр.

ДовідкаМонгольська фондова біржа в УланБаторі єдина фондова біржа в країні. Вона була створена в січні 1991 року. Торги на біржі проводяться протягом трьох годин в день.

Економіка Монголії зросла на 6,3% в першій половині року. Цьому допоміг різке зростання експорту сировинної продукції, в тому числі вугілля і міді, більшу частину якої Монголія поставляє в Китай. При цьому Монголія є однією з найменш заселених країн світу. 

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Bloomberg попереджає інвесторів про знецінення валют в наступному році.

Джерело: Bloomberg

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також