Новини / Садівництво     27 грудня 2018 09:15

5 нововведень, які полегшили життя садівникам та виноградарям

Розвиток українського садівництва, виноградарства і хмелярства у 2018 р. забезпечувався низкою нормативно-правових актів, завдяки яким, зокрема, галузь отримала 300 млн грн держпідтримки і регулювання цін на садивний матеріал.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За минулий рік український уряд прийняв низку наказів і постанов, що сприяли розвитку садівництва, виноградарства і хмелярства в Україні:

1. Нормативно-технічна документація з виробництва коньяків України приведена у відповідність із вимогами законодавства (наказ Мінагрополітики «Про затвердження Правил виробництва коньяків України»).

Читайте: Коломойський похвалив МХП і Кернел

2. Надана державна підтримка на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в обсязі 300 млн грн (постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»).

3. Приведено у відповідність нормативи витрат до реальних ринкових цін на садивний матеріал і устаткування, які використовуються при закладенні насаджень плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, а також зберіганні вирощеної продукції (наказ Мінагрополітики «Про внесення змін до нормативів в межах яких компенсуються витрати у виноградарстві, садівництві і хмелярстві»).

4. Забезпечено розвиток малого бізнесу в галузі виноробства (постанова КМУ «Деякі питання подання та реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства»).

5. Регульовано затвердження нових видів виноробної продукції (наказ Мінагрополітики «Про затвердження Порядку діяльності Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості, дегустаційної комісії профільної наукової установи, дегустаційної комісії галузевої громадської спілки»).

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінагрополітики визначилося, яким плодоовочевим підприємствам надавати державну підтримку: у списку – 133 організації.

Читайте також