Новини    06 липня 2024 12:16

Розширення функціоналу платформи еРиба: Урядова постанова № 765 набрала чинності


Набрала чинності прийнята Урядом постанова № 765 від 28.06.2024 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 р. № 1347», яка значно розширює можливості Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба).

Цей крок знаменує собою початок впровадження низки нових цифрових послуг, спрямованих на забезпечення прозорості і підзвітності ринку рибних ресурсів в Україні, а також створення рівних умов для всіх учасників рибного господарства.

Оновлений функціонал еРиба включає:

  • Онлайн-видачу, переоформлення та анулювання дозволів на спеціальне використання водних біоресурсів.
  • Електронне укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів.
  • Ведення електронного журналу обліку рибогосподарської діяльності та оформлення квитанцій обліку добутих (виловлених) водних біоресурсів.
  • Видачу бирок та складання актів приймання-передачі бирок для маркування знарядь лову.

Відтепер отримання дозволу на промислове рибальство займатиме всього два дні і буде доступне онлайн. При цьому договір на право спеціального використання водних біоресурсів можна буде укласти виключно в електронній формі, без необхідності контактувати з чиновниками.

Разом з тим скасовуються щомісячні паперові звіти до Держрибагентства – процес добування та обліку водних біоресурсів буде фіксуватися в електронному журналі обліку рибогосподарської діяльності.

Водночас буде чітко регламентована процедура видачі бирок для маркування знарядь лову.

Отже, документ сприятиме цифровізації основних послуг для суб’єктів рибного господарства, що здійснюють промислове рибальство, зменшенню часових та грошових витрат для бізнесу на отримання послуг, підвищенню прозорості здійснення рибогосподарської діяльності, збереженню та збільшенню чисельності водних біоресурсів у природному середовищі тощо.

Довідково:

Цифрову реформу рибної галузі у 2023 році ініціювали Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм разом з Міністерством цифрової трансформації України.

Новини за темою:  Борщовий набір рекордно дорожчає: які продукти стрімко злетіли в ціні, а що стало дешевшим у травні

Розроблення постанови щодо цифровізації рибної галузі здійснене за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер у реалізації проєкту – BRDO.

Довідково: Як було раніше?

  • для одержання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) суб’єкту господарювання необхідно було йти у територіальний орган Держрибагентства та зібрати необхідні документи у паперовій формі;
  • ведення журналів обліку рибогосподарської діяльності здійснювалось у паперовій формі, рибалка повинен був брати з собою журнали на судно, де могли статися випадки їх втрати на воді;
  • паперове оформлення квитанцій обліку добутих (виловлених) біоресурсів.

Нагадаємо, з метою удосконалення раніше напрацьованого механізму надання права спеціального використання водних біоресурсів Урядом 22 грудня 2023 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України “Деякі питання здійснення спеціального використання водних біоресурсів”.

У 2022 році майже 4 тис. суб’єктів господарювання здійснювали діяльність в умовах аквакультури. Загалом вони виростили понад 14,6 тис. т водних біоресурсів.

Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...