“Росток Холдинг” розпочав збір урожаю кукурудзи 2023 року, повідомляє пресслужба компанії.
Завершити процес планується протягом наступних трьох тижнів, а площа до збирання становить близько 2,9 тис. га.
Загалом 2023 року “Росток Холдинг” засіяв близько 10 тис. га землі, з них 2020 га пшениці, 110 га ячменю, 5302 га кукурудзи та 1727 га соняшнику, — зазначили у повідомленні.
Крім того, компанія успішно провела перше підживлення озимої пшениці наприкінці березня. Наразі готується до посівної 2024 року.
Зауважується, що 4 тис. га земель компанії знаходяться у прифронтовій зоні, тому їх обробіток та збирання врожаю на цих територіях наразі неможливі.
Наразі компанія готується до посівної кампанії 2024 року.
Довідка. “Росток Холдинг” — вертикально інтегрована агропромислова група, яка створена у 2010 році та спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока.
Українські аграрії зменшуватимуть посіви кукурудзи через низькі ціни на цю культуру, та соняшника у цьому сезоні. Про це під час брифінгу в Media Center Ukraine повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Обігових коштів дуже не вистачає, а коли ти сьогодні продаєш кукурудзу у збиток, собівартість коштувала більш як 6 тисяч гривень, а пропонують ціну в межах 4,5-5 тисяч гривень, то ти розумієш, що на наступний сезон, скоріш за все, не будеш закладати цю культуру в посіви. І, власне, ми будемо констатувати, що цей сезон буде відзначений, як і минулого року, зменшенням кількості посівів кукурудзи, – пояснив він.
За словами Марчука, цього сезону, ймовірно, буде зменшення посівів насіння соняшника.
Враховуючи процеси сівозміни слід очікувати, що, можливо, ми будемо бачити зменшення кількості насіння соняшника засіяного. Але, зокрема буде робитися ставка на олійні культури – сою та ярий ріпак. Тому що вони з погляду фінансових показників, є тими культурами, які дають мінімальну маржинальність і можливість перекривати ті затрати, які несуть товаровиробники для того, щоб функціонувати, для того, щоб працювати, – додав він.
Зауважимо, на глобальних ринках українську кукурудзу продають дешевше за американську та аргентинську на $20 за тонну. Такий ціновий перекос є аномальним. Українські аграрії почали стримувати реалізацію кукурудзи, мовилося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу “ПУСК”, створеного у межах ВАР.
Україна активно торгує кукурудзою, значні обсяги вже законтрактовано у січні-лютому. Оператори ринку побоюються, що на світовому ринку збільшиться пропозиція кукурудзи з Аргентини, і тоді умови для реалізації української зернової погіршаться. На базисі CIF ціни різко пішли вниз, бо пропозиція української кукурудзи висока, а попит на неї низький. На ринках Європи українська зернова торгується умовно по $200-210 за тонну, водночас кукурудза походженням із США – по $220 за тонну. Розрив у $20 на тонні є аномально великим. Українська кукурудза занадто дешева на світових ринках проти американського та аргентинського аналога, і для такого дисбалансу немає об’єктивних причин, – зазначили в аналітичному департаменті “ПУСК”.
Водночас СРТ-ринок наразі не активний по торгівлі, чимало фермерів притримують кукурудзу і не хочуть реалізовувати зернову за низькими цінами. В одеських портах цінники на умовах СРТ знаходяться у діапазоні $147-155, на малих портах Дунаю – $150-155 за тонну.
Великі гравці ринку взяли паузу у торгівлі кукурудзою, на ринку активними є малі та середні трейдери. Оскільки ціни на умовах СРТ настільки низькі, що роблять торгівлю кукурудзою збитковою для пересічного фермера, то чимало аграріїв готові відкласти реалізацію кукурудзи до літа, або навіть перенести на наступний сезон. І хоча в Україні значні запаси кукурудзи – близько 17 млн тонн, доступний до продажу обсяг – це відкрите питання, – пояснюють аналітики.
Станом на 25 січня кукурудза врожаю 2023 р. в Україні була обмолочена на 3,657 млн га (або 90% від прогнозу), з яких при врожайності 77,9 ц/га намолочено 28,48 млн тонн, інформує пресслужба Мінагрополітики.
Так, зокрема за минулий тиждень зібрали ще 48 тис. тонн зернової.
Загалом збирання зернових та зернобобових культур в Україні на вищевказану дату було виконано на площі 10,576 млн га (97% від запланованого), з яких при врожайності 55,5 ц/га намолочено 58,724 млн тонн зерна.
Нагадаємо, збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе тільки за умов стабілізації експорту морським шляхом та відсутності перешкод через західні кордони країни, зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час ХV Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні” (DoAgro23), організованої асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу” та агенцією UCABevent.
У 2023 році імпорт кукурудзи Китаєм становив 27,13 млн тонн, що на 31,6% більше, ніж у 2022 році після рекордних показників у грудні.
Вже 19 січня у порту Одеси ціни на кукурудзу прогнозуються на рівні $158-164 за тонну, а 26 січня очікується $160-165 за тонну.
Прогнозована врожайність кукурудзи у США на 2024 рік становитиме близько 180 бушелів (4,6 тонн) на акр (0,40 га).
Станом на 24 січня 2023/24 маркетингового року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України склав практично 22,15 мільйона тонн. Це на 3,6 мільйона тонн, або 14% менше, ніж у відповідний період попереднього сезону.
Світовий імпорт продовольства в 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.
Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все буде на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.
У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т, повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації (ФАО).
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!