В Шацькій громаді на Волині чеські інвестори планують реалізувати проєкти з біоенергетики, зокрема вирощування енергетичних рослин (тополі, яка швидко зростає) на незадіяних землях селищної ради.
Про це повідомила Шацька селищна ТГ.
“Вирощену біомасу інвестор хоче продавати переважно для енергетичних цілей в межах України. Реалізація спільного проєкту забезпечить створення нових робочих місць, сплату податків до місцевого бюджету, поступу громади в напрямку освоєння альтернативних джерел енергії”, — йдеться у повідомленні.
Співпрацю з інвесторами з Чехії Шацька селищна рада започаткувала минулого року. Фінансова група RSJ Investments з Праги спеціалізується на будівництві та реконструкції котелень систем централізованого теплозабезпечення, установленні котлів, які працюють на біомасі та щепі, а також на вирощуванні енергетичних рослин.
Як зазначається, подібний проєкт з 2022 року успішно реалізується на Закарпатті — там закладають посадковий матеріал для великих тополевих насаджень по всій Україні.
Такі насадження захищають ґрунт від водної та ґрунтової ерозії, покращують його якість, приносять позитивний ефект для тварин та комах. Тополі не виділяють жодних алергенів у навколишнє середовище, а під час догляду за ними не використовуються хімічні добрива.
Нагадаємо, перехід до чистої енергетики може прискоритися ще більше внаслідок жорсткішої кліматичної політики.
Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води.
Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.
Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!