Новини / Рослинництво     15 березня 2024 15:15

“Дунайська соя” компенсуватиме фермерам витрати на придбання оригінального насіння не – ГМ сої


Асоціація “Дунайська Соя” запускає другий сезон виплат часткової компенсації за придбання оригінального насіння не – ГМ сої.

Про це йдеться у повідомленні асоціації.

“Після успішних результатів минулого року та задля демонстрації переваг використання оригінального насіння сої та сприяння впровадження сталих агрономічних практик вирощування не – ГМ сої як основи для розвитку потенціалу малих фермерів в Україні асоціацією “Дунайська Соя” було прийняте рішення  продовжити “Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують сою”. Проєкт передбачає отримання часткової компенсації 15% від вартості придбаного оригінального сертифікованого насіння не-ГМ сої під посівну кампанію 2024 року”, — зазначила керівник проєкту та менеджер з якості “Дунайської Сої” Анастасія Радюк.

За її словами, як і минулого року, учасниками можуть бути агровиробники всіх регіонів України із загальним земельним банком до 1 тис. га, що не входять до структури агрохолдингів, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України.

Анастасія Радюк зауважила, що цього року “Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують сою” асоціація продовжує за власний кошт.

Під часткову компенсацію підпадає оригінальне сертифіковане насіння не-ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції. Обрані сорти мають бути внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні та мати сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння.

В асоціації зауважили, що, за даними ринкових досліджень, через брак коштів невеликі фермери порівняно з середніми та великими виробниками часто використовують бюджетне насіння невідомого походження (у більшості випадків заражене ГМ) або насіння низьких репродукцій. У поєднанні з неналежною технологією виробництва це призводить до недоотримання врожайності. За аналітикою Державної служби статистики України урожайність сої фермерських господарств щонайменше на 10% є меншою за урожайність середніх та великих агропідприємств.

Новини за темою:  Закарпатська лохина підкорює Європу: компанія «Блу Беррі» нарощує експорт до країн ЄС

Подання документів на участь у Проєкті підтримки малих фермерів, що вирощують не-ГМ сою, розпочинається 1 квітня 2024 року. Деталі, перелік документів та інструкція щодо участі вказані на сайті проєкту.

Організатори звертають увагу на необхідність детального ознайомлення з умовами участі та що кількість учасників обмежена.

В асоціації зазначили, що 2023 року завдяки проєкту компенсацію загальною сумою понад 2 млн грн отримали 30 невеликих фермерів у 11 регіонах України. У межах другого етапу проєкту асоціація забезпечила учасників наборами експрес-тестів для якісного аналізу з визначення ГМО, а також практичним тренінгом щодо їх використання.

Нагадаємо, асоціація “Дунайська Соя” запускає проєкт, що передбачає компенсацію 15% вартості придбаного оригінального насіння вітчизняної та іноземної селекції не ГМ-сої під посівну кампанію 2023 року.

Період проведення проєкту: з 3 квітня по 31 липня 2023 р. включно. Участь можуть взяти сільськогосподарські підприємства загальною площею до 1 тис. га.

Проєкт підтримки малих фермерів передбачає компенсацію 15% вартості придбаного оригінального насіння вітчизняної та іноземної селекції не-ГМ сої під посівну кампанію 2023 року.

Чим займається “Дунайська соя”

Нагадаємо, асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання вітчизняної сої до ЄС.

Асоціація має намір підтримати вітчизняних виробників сої в межах проєкту “Протеїнового партнерства”. Це ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не ГМ сої, виробленої сталим способом, в Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої.

Крім того, асоціація розглядає можливість підтримки малих фермерів, які вирощують сою в Україні. Ідеться про компенсацію частини закупівлі сертифікованого насіння не ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції.

Новини за темою:  50% посівів знищено: як заморозки та війна зруйнували сільське господарство Херсонщини

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також