Новини / Логістика / Політика / Фінанси     16 вересня 2022 11:40

Російські окупанти знищили понад 15% українських зерносховищ – Conflict Observatory


Кожне шосте зерносховище в Україні було знищено російськими окупантами з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Про це з посиланням на результати дослідження, збору інформації із супутникових знімків йдеться в повідомленні на сайті неурядової організації Conflict Observatory, яка діє за підтримки уряду США.

Приблизно кожне шосте українське сховище зернових (або 15,73% від загальної кількості) – силоси, елеватори, бункери для зерна та склади для зберігання зерна й насіння, таких як пшениця, ячмінь та соняшник, були знищені, пошкоджені росією й підпорядкованими їй силами або потрапили під їхній контроль від початку вторгнення 24 лютого” – сказано у повідомленні.

Читайте також: З початку року продукти подорожчали в середньому на 25%: що додало в ціні найбільше

Загалом організація вивчила знімки 344 об’єктів аграрного сектору в Україні. Приблизно 75 з них зруйновані, або мають пошкодження. У цьому вбачаються ознаки навмисного воєнного злочину – згідно з міжнародним правом, навмисне й невибіркове знищення інфраструктури, де зберігаються врожаї, можуть вважатися воєнним злочином, а також злочином проти людяності.

Нагадаємо, війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

7 липня експерти Всеукраїнської Аграрної Ради під час  практичного семінару “Збитки сільгосппідприємств: як зафіксувати пошкодження та руйнування” презентували покроковий алгоритм дій та 17 готових шаблонів документів для фіксації збитків від війни.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також