Новини / Ринок землі     21 листопада 2019 17:01

Роман Лещенко назвав фейком проведення земельного референдуму у 2024 році

Уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко заявив, що, в разі ухвалення у 2019 році закону про народовладдя, ініційований Володимиром Зеленським референдум стосовно права іноземців купувати українську землю зможуть провести вже у 2020-му.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Роман Лещенко вважає цілком реальною перспективу ухвалення Верховною Радою закону про народовладдя вже до кінця цього року, а отже, на його думку, всеукраїнський референдум щодо права іноземних громадян купувати землю в Україні можна буде провести у 2020 році.

Читайте: Що зміниться в законопроєкті про обіг земель (ІНФОГРАФІКА)

Уповноважений президента стверджує, що єдиною технологічною умовою для цього референдуму є винесення питання на розгляд Парламенту. Поширювану в медіа інформацію про проведення референдуму у 2024 році Роман Лещенко назвав неправдивою.

«Тому ці фейки, що референдум про іноземців буде у 2024 році, – це неправда. Люди керуються першим читанням законопроєкту та його перехідними положеннями. Але це питання не буде відкладатися», – заявив уповноважений президента України із земельних питань.

Стосовно тих іноземних громадян і компаній, які вже працюють в Україні, Роман Лещенко відзначив, що, згідно з ухваленим у першому читанні законопроєктом №2178-10 про обіг земель, вони матимуть право й надалі орендувати ті сільгоспугіддя, на яких працюють, але купити їх наразі не зможуть.

Landlord раніше повідомляв про те, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що референдум про продаж землі іноземцям може відбутися раніше 2024 року.

Читайте також