Новини / Технології     02 червня 2020 18:30

Робот-стрибун: оригінальна розробка британських вчених для обробки посівів

Комбінація дрона з оригінальним механізмом для стрибків має переваги перед традиційною обробкою з повітря за допомогою БПЛА

Комбінація дрона з оригінальним механізмом для стрибків має переваги перед традиційною обробкою з повітря. В Великобританії успішно випробовується доволі оригінальна розробка, призначена для моніторингу посівів, точного внесення препаратів та механічного прополювання рослин. Це 3-кілограмовий робот CropHopper, який не літає, на відміну від БПЛА, а буквально стрибає над поверхнею поля. Про це повідомляє видання FUTURE FARMING.

CropHopper може швидко переміщатися по полях і працювати набагато довше, ніж дрон,  може працювати без оператора. Вартість обробки поки складає 15 євро/га

Ключем його економічності у роботі є гнучкі вуглецеві дужки – коли напруга знімається, дужки повертаються до своєї первісної форми і виштовхують робота у повітря. У верхній точці стрибку задіються чотири гвинти для збільшення дистанцію переміщення і пом’якшення посадки. Окрім внесення препаратів робот робить високоякісні знімки з малої висоти, щоб визначити проблеми розміром менше 1 мм. Зображення обробляються на боту і відправляються в хмару. Цикл повторюється кожні чотири секунди.

Читайте: Як зробити ризики своєю ринковою перевагою 

Як пояснює Фред Міллер, генеральний директор і засновник компанії HayBeeSee, яка розробила робота, одним із головних недоліків сільськогосподарських дронів є невисока тривалість їх безперебійної роботи. Натомість CropHopper спроможний працювати у цілковито автоматичному режимі впродовж цілого дня із дворазовою заміною запасних акумуляторів. При цьому продуктивність його роботи може сягати 70 га за день. Передбачається, що він буде наносити спреї і знищувати бур’яни за допомогою роторної мотики на борту.

«CropHopper може покривати більше землі, тому що він стрибає, що економить величезну кількість енергії. Це означає, що його можна використовувати частіше і довше, збираючи величезні обсяги даних», – каже Фред Міллер.

Також винахідники обіцяють, що робот буде самостійно «звертатися» до базової станції, де він буде автоматично заряджатися або міняти батареї.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про те, як організувати ефективний моніторинг посівів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також