Новини / Технології     25 травня 2020 18:37

Як організувати ефективний моніторинг посівів

Завдяки новим IT-рішенням аграрії можуть оперативно реагувати на зміну кліматичних умов і зберігати майбутній врожай

Сьогодні аграріям доступні багато джерел та інструментів, завдяки яким вони можуть отримувати інформацію про стан посівів: супутникові знімки, аерофотозйомка, панорамні знімки, дані з метеостанцій, аналізи ґрунтів тощо. Але як консолідувати всі ці дані та провести якісний аналіз й у результаті прийняти правильне управлінське рішення? Тут на допомогу приходить IT-рішення AgriChain Scout, з яким ми вас познайомимо в цьому огляді.

AgriChain Scout є частиною комплексної онлайн-системи для управління агробізнесом — AgriChain, яка об’єднує рішення для управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, управління складом, закупівлями та поставками ТМЦ, контроль роботи техніки та ремонтів, логістики ТМЦ та готової продукції.

AgriChain Scout — це система для онлайн-моніторингу стану посівів, їх аналізу та динамічного прогнозування врожайності у вигляді web-додатку та мобільного додатку з інтеграцією з обліковою системою 1С.Головне завдання системи — це побудова культури та бізнес-процесів із системного моніторингу посівів агрономічною службою або окремо виділеною групою скаутів, які в режимі реального часу оцінюють стан посівів.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

Система дозволяє збирати та аналізувати інформацію про стан посівів з різних джерел (історичні, супутникові, аерофотознімки), автоматично планувати огляди полів, планувати індивідуальні правила оглядів із прив’язкою до культури, своєчасно виявляти ризики — хвороби, шкідники, бур’яни — для прийняття рішень щодо їх оперативного усунення та оцінки їх економічної ефективності, отримувати оперативну бізнес-аналітику та звіти за станом посівів.

«Концепція розробки рішення AgriChain Scout полягає в побудові системи оглядів посівів як однієї з основних складових бізнес-процесів аграрної компанії. Впровадження рішення передбачає можливість вибудувати систему оглядів посівів під кожну конкретну компанію в різних варіантах. Воно дає можливість здійснювати дворівневий моніторинг стану посівів, а саме: у системі налаштовуються повідомлення про критичні події на полях або події, що потребують організаційного чи адміністративного втручання. Є можливість переглядати консолідовану аналітику за план-фактом виконання оглядів, поточний фенологічний стан посівів, наявність шкідливих об’єктів, прогноз біологічної урожайності та загальну оцінку стану посівів. У подальшому планується використовувати прогнозні дані з системи в бюджетних процесах, для планування елеваторної й токової логістики продукції»,— зазначає директор компанії «Агрічейн» Наталія Богачева.

Завдяки новим технологіям та IT-рішенням сучасні аграрії можуть оперативно реагувати на зміну кліматичних умов, появу шкідників та інші ризики для врожайності. Тепер ви маєте можливість попередити ураження культур, спрогнозувати та зберегти свій майбутній врожай.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також