Новини / Технології     04 січня 2020 12:39

Робо-бджола та качка-робот: стали відомі найкращі супер-винаходи за 2019 рік

До рейтингу найкращих розробок робототехніки, який склали американські ЗМІ, потрапили робо-бджола, яка запилює рослини, та робот-качка, створений на допомогу фермерам.

Про кращі розробки робототехніки у 2019 році з посиланням на видання Designboom пише inform-ua.

Третє місце у рейтингу супер-винаходів посіла робо-бджола, що працює на сонячній батареї. Її створили вчені, реагуючи на проблему із запиленням рослин, яка виникла через масове вимирання бджіл. Така бджілка важить усього 0,66 г. Нещодавно вона здійснила свій перший політ. Робо-бджола має чотири пари крил, які приводяться в рух за допомогою штучних м’язів – актуаторів. Цікаво, що для розробки всіх компонентів штучної комахи наукове управління Міноборони США спеціально оголосило конкурс для інженерів.

Учені вже випробовують бджолу та сподіваються, що незабаром зможуть запропонувати світу ідеального запилювача, готового замінити справжніх бджіл у разі вимирання.

Читайте: Для запилення рослин у світі вирощують 25 видів бджіл і джмелів, в Україні – 2

Четверте місце у рейтингу присудили роботу-качці від Nissan. Він імітує справжню качку і, за задумом розробників, допоможе фермерам в захисті рисових плантацій від шкідників-комах.

Як писав раніше Landlord, у ВР планують посилити відповідальність за отруєння бджіл.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також