Новини / Політика     17 вересня 2019 09:42

17 тис. грн або 5 років в’язниці: у ВР планують посилити відповідальність за отруєння бджіл

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким передбачається доповнити КК України статтями, що посилять кримінальну відповідальність сільгоспвиробників, котрі використовують ЗЗР для обробки медоносних рослин.

Про це повідомляє Agronews.

Законопроект №2140 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вжиття заходів із захисту бджільництва» розроблений для захисту галузі бджільництва України та забезпечення прав і інтересів пасічників.

Що пропонується?

Ввести штраф 100–500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700–8500 грн) або санкцію у вигляді громадських робіт на строк 120–200 годин – за застосування ЗЗР для обробки медоносних рослин у період медозбору без попередження бджолярів та органів місцевого самоврядування.

Читайте: Безпечно для бджіл: британські науковці розробили альтернативний ЗЗР

Ввести штраф 500–1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500–17000 грн), або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років або без такого – за ті ж дії, якщо вони призвели до небезпеки отруєння бджіл і завдали істотної шкоди бджолярам.

Істотною шкодою бджолярам вважати збитки, які щонайменше в 100 разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Встановити час для обробки медоносних рослин засобами захисту в період медозбору – виключно з 21:00 до 5:00.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Бразилії за 3 місяці загинуло 500 млн бджіл: основною причиною смерті комах стало використання пестицидів з неонікотиноїдами і фіпронілом – продуктами, забороненими в Європі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також