Новини / Технології     09 листопада 2019 17:02

Рій сарани з’їдає за день, як 35 тис. людей. Інновації ФАО для боротьби зі шкідником

У 2020 році аграрії отримають доступ до унікальної технології, яка дозволить побороти одного з найбільших ворогів посівів – сарану. Інновація, розроблена фахівцями ФАО, – це поєднання програми eLocust3 та безпілотної техніки.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Вона маленька, але могутня. Пустельна сарана може легко вразити 20% суходолу Землі, потенційно зашкодивши життєдіяльності 1/10 частини світового населення. Десятки мільйонів сарани можуть пролітати до 150 км на день з вітром, уражуючи величезні території. Навіть дуже маленький рій за день з’їсть таку ж кількість їжі, як приблизно 35 000 людей. Це має серйозні наслідки для продовольчої безпеки – вплив може бути справді руйнівним.

Що пропонує ФАО?

ФАО розробила новаторський інструмент, який дозволяє польовим командам по всьому світу картографувати рухи сарани в країнах і взяти рій під контроль, перш ніж він завдасть серйозної шкоди.

 Читайте: 12 тонн з гектара: чому вигідно вирощувати спаржу

Програма eLocust3 – це портативний додаток для планшета, доступний на сьогодні англійською, французькою та арабською мовами, який записує та передає через супутник у режимі реального часу дані з віддалених районів до національних центрів боротьби із сараною та до інформаційної служби ФАО в Римі.

Починаючи з 2015 року, 450 таких кишенькових пристроїв було розповсюджено серед польових команд у 24 країнах Північної Африки, Близького Сходу та Південно-Західної Азії.

Дані eLocust3 формують широку картину місця перебування сарани по всьому світу, що дозволяє центру прогнозувати схеми перельотів та попереджати країни з високим ризиком, щоб ті могли вжити запобіжних засобів. Цілодобовий моніторинг ФАО даних і супутникових знімків дозволяє створювати прогнози на 6 тижнів уперед.

Наступний стрибок – безпілотна технологія

Польові команди відмінно виконують роботу зі збору даних, але в таких країнах, як Мавританія чи Судан, де пустелі мають гігантські розміри, дістатися до кожного куточка практично неможливо. Аби розв’язати цю проблему, ФАО працює над поєднанням безпілотних технологій з програмою eLocust3. Це дасть можливість польовим командам ефективніше проводити обстеження та охоплювати ширші райони.

Безпілотник з фіксованим крилом може пролетіти близько 100 км під час збору даних, обробляючи зображення як карту. Своєю чергою, карта спрямовувала б оглядові команди на місцях до ділянок розміром з точністю до 5 км для подальшого огляду за допомогою дрона-мультикоптера.

Якщо будуть виявлені значні зараження, то контрольний безпілотник може навіть безпечно та ефективно розсіювати пестициди, запобігаючи утворенню роїв сарани, мінімізуючи при цьому вплив пестицидів на людину. Перші такі дрони мають бути доступні для аграріїв у 2020 році.

Ініціатива поєднання eLocust3 та дрона – це конкретний приклад того, як ми можемо вирішити вікові проблеми за допомогою інновацій. Технологія  є ключовою для подолання викликів сьогодення.

Landlord раніше повідомляв про те, що в липні навалу сарани виявили у двох селищах Станично-Луганського району.

Читайте також