Новини / Рослинництво     18 липня 2019 11:45

Навала сарани на Луганщині: мінні поля унеможливлюють боротьбу зі шкідником

Сарану виявили в двох селищах Станично-Луганського району. Вогнище розповсюдження шкідника розташоване на лінії розмежування, через що неможливо провести будь-які заходи з його ліквідації. Остання звістка – з сараною боротимуться сиренами.

Про нашестя сарани на Луганщині повідомляє Держпродспоживслужба та Станично-Луганська РДА. Зграя сарани залетіла з території лінії розмежування 12 липня. Боротьба з шкідником триває майже тиждень, але він продовжує атакувати, бо розповсюджується з лінії розмежування – з території так званої «ЛНР».

Сарана

Увага – сарана!Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє що на території Валуйської селищної ради Станично-Луганського району було виявлено масовий розвиток небезпечного шкідника – сарани.Повідомлення про заліт куліги сарани з території лінії розмежування на територію селищної ради було отримано спеціалістами Головного управлінням Держпродспоживслужби 12 липня о 14 годині. Заходи з обстеження території були здійснені негайно, та о 15.30 спеціалістом управління фітосанітарної безпеки були відібрані зразки шкідників та направлені до Державної установи «Луганська фітолабораторія» для встановлення видового складу.13 липня організовано екстрене засідання районної комісії з питань ТБіНС за участі представників Держпродспоживслужби, Станично-Луганської районної адміністрації, ДСНС з метою прийняття рішень щодо негайного реагування в ситуації що склалася.На даний момент здійснюються заходи для ініціювання запровадження особливого режиму з захисту рослин на території Валуйської селищної ради Станично-Луганського району Луганської області для локалізації та знищення небезпечного шкідника.На разі проводяться організація оповіщення серед місцевого населення та бджолярів, щодо проведення знищувальних заходів з застосуванням хімічних засобів захисту рослин, заборони випасу свійської худоби та птиці на території проведення захисних заходів. Бджолярам рекомендовано вивезти пасіки в безпечне місце, ізолювати бджіл в вуликах або прибрати бджолині сім’ї в зимівники на термін 3-5 діб.Держпродспоживслужба додатково інформує:Сарана — поліфаг, який з’їдає усі зелені рослини, проте надає перевагу злаковим культурам — кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію тощо. Імаго і личинки об’їдають листя, стебла, живляться насінням. Одна особина сарани за період життя з’їдає до 500 г зелені. При масовому розмноженні личинки тримаються дуже щільними кулігами, а імаго перелітає зграями на значні відстані за вітром.В разі появи сарани на присадибних ділянках місцевим мешканцям рекомендується проводити знищувальні заходи за допомогою побутових оприскувачів засобами захисту рослин дозволеними для роздрібної торгівлі та використання в побутових умовах.

Geplaatst door Станично-Луганська районна державна адміністрація op Maandag 15 juli 2019

«На сьогоднішній день на території Станично-Луганського району та Луганської області триває активний розвиток стадних та нестадних видів саранових. Відмічається масове окрилення небезпечного шкідника», – зазначено в повідомленні Станично-Луганської райдержадміністрації у Фейсбук від 17 липня.

За повідомленням Держпродспоживслужби, одразу після виявлення сарани місцеве населення та сповістили про проведення обробки полів із застосуванням хімічних засобів захисту рослин. Мешканцям заборонили випасати худобу та птицю у місцях, де проводиться обробка. Бджолярам рекомендували вивезти пасіки у безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах.

Останнє повідомлення Станично-Луганської РДА – з сараною боротимуться гучними звуками.

«У зв’язку з неможливістю використання хімічних препаратів у боротьбі з сараною в межах населених пунктів, але реагуванням сарани на гучні звуки, можливе застосування сирен сповіщення та інших технічних засобів», – сказано в повідомленні РДА.

Можливості боротьби з сараною на Луганщині суттєво обмежуються тим, що вогнище її розповсюдження знаходиться на лінії розмежування, де є мінні поля, і тому не можливі будь-які заходи з ліквідації шкідника. До екстрених заходів боротьби залучені підрозділи Держслужби з надзвичайних ситуацій, і навіть військові сапери.

«Здійснюється авіаспостереження безпілотними літальними апаратами для визначення меж розповсюдження сарани», – сказано в повідомленні Держпродспоживслужби. Є інформація, що в так званій «ЛНР» засоби захисту рослин відсутні.

Читайте: Сарана на острові Сардинія знищує урожай

За даними ентомологічних досліджень та висновком фітосанітарної експертизи, виявлений шкідник – це сарана перелітна. Вона розмножується в заплавних луках річок та озер та за сприятливих умов переходить до стадної форми розвитку.

Сарана — поліфаг, який з’їдає усі зелені рослини, проте надає перевагу злаковим культурам. Одна особина цього шкідника за період життя з’їдає до 0,5 кг зелені.

Як повідомляв раніше Landlord, нещодавно на Луганщині горіло 20 га замінованого лісу.

Рослинництво        13 червня 2019 09:09

Сарана на острові Сардинія знищує урожай ВІДЕО

Найсильніше за останні 60 років нашестя комах пов'язують з аномальною спекою, яка встановилася після тривалого періоду холодної та дощової погоди.

Сарана стрімко знищує врожай на італійському острові Сардинія. Вона спустошила вже понад 2000 гектарів сільськогосподарських угідь, пише Еuronews.

У мережі з’явилися відео, де видно, як сарана лізе звідусіль.

Читайте: У США борються із фруктовою мухою за допомогою стерилізованих комах

За свідченням фермерів, ненажерливі комахи знищують все на своєму шляху. При цьому страждають не тільки посіви. Так, сарана з’їдає навіть сіно, заготовлене для тварин, повідомляють в асоціації фермерів Італії.

Сарана зазвичай з’являється на Сардинії між червнем та серпнем на необроблених територіях, а потім перекидається на поля.

Як повідомляв раніше LandLord, українські аграрії закупили 4,7 тис. тонн пестицидів для захисту посівів.

Поділися

Новини        19 червня 2018 15:56

На Луганщині завершені весняно-польові роботи

Агрогосподарства Луганщини завершили весняно-польові роботи. Про це повідомляє департамент агропромсилового розвитку Луганської обласної державної адміністрації.

Ярі зернові культури посіяні на площі 124 тис. га (92% до прогнозу), у тому числі яра пшениця – на 0,9 тис. га (254%), ярий ячмінь – на 38 тис. га (90%), овес – на 4,7 тис. га (107%), горох – на 7,2 тис. га (160%), кукурудза на зерно – на 67,6 тис. га (88%), сорго – на 3,5 тис. га (102%), просо – на 1,5 тис. га (72%), гречка – на 0,2 тис. га (36%).

Соняшник посіяно на площі 350 тис. га (101%), гірчиця – на 6,8 тис. га (209%), льон олійний – на 1,9 тис. га (113%), кормові культури – на 13,8 тис. га (109%).

Повністю виконали прогнозні завдання по сівбі ярих зернових культур господарства Троїцького, Кремінського, Новоайдарського, Попаснянського та Станично-Луганського районів.

У поточному році через пізню весну та скорочення оптимальних термінів сівби недосіяно близько 3 тис. га ранніми ярими зерновими культурами та 9 тис. га – зерновою кукурудзою. Врожай планується зібрати з площі 328 тис. га, що майже на 30 тис. га більше минулого року.

Як повідомляв LANDLORD, станом на 18 червня в Україні намолочено 10,5 тис. тонн озимої пшениці з 4 тис. га.

Поділися

Новини        15 березня 2018 09:58

Бджолярі Луганщини шукають взаєморозуміння з агровиробниками

Асоціація бджолярів «Медова артіль» звернулася до голови Луганської обласної державної адміністрації Юрія Гарбуза з проханням налагодити взаємодію між власниками фермерських господарств і власниками пасік. Про це повідомляє прес-служба ЛОГА.

«Один з членів новоствореної ГО «Асоціація бджолярів «Медова артіль» у Новопсковському районі поскаржився на роботу агропромислового підприємства, яке не повідомляє бджолярам району про використання отрути проти шкідників та добрив», – йдеться в повідомленні.

Річ у тім, що під час запилення бджоли літають у радіусі трьох кілометрів і потрапляють під вплив отруйних речовин. Внаслідок цього цілі колонії бджіл були уражені пестицидами.

Голова Асоціації бджолярів «Медова артіль» Антон Міхєєв повідомив, що скарги від бджолярів про недобросовісне використання хімічних речовин фермерами систематично надходять навесні та восени.

Виходом з цієї ситуації є впровадження новітніх технологій. Антон Міхєєв розказав, що нещодавно група молодих українських розробників створила мобільний додаток, який покликаний налагодити взаємодію агропромисловців та бджолярів.

Суть додатка полягає у тому, що перед плановим розпиленням пестицидів сільгосппідприємства розсилають повідомлення з оголошенням усім власникам пасік у зазначеному радіусі.

Юрій Гарбуз пообіцяв тримати на особистому контролі ситуацію довкола цього питання.

Поділися