Новини    14 березня 2018 08:27

Річна інфляція сповільнилась до 14%


У минулому місяці споживча інфляція незначно сповільнилася у річному вимірі до 14.0% з 14.1% у січні. У місячному вимірі індекс споживчих цін зріс на 0.9%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.  Зокрема ціни на продукти харчування і безалкогольні напої в лютому підвищилися на 1,0%, на одяг і взуття – знизилися на 2,8%, на житлово-комунальні послуги – підвищилися на 0,4%, на послуги, пов’язані з охороною здоров’я, – підвищилися на 1,1%, на освіту – підвищилися на 0,4%.

В Національному банку України заявили, що посилення інфляції в лютому нівелювало зміцнення гривні, яке триває і у першій половині березня.

«Зокрема, завдяки зміцненню гривні уповільнилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки, серед яких також присутні імпортовані товари, річні темпи зростання цін на одяг та взуття не змінилися порівняно з попереднім місяцем, залишалось помірним зростання цін на інші непродовольчі товари. Натомість, попри певне уповільнення відносно значними темпами продовжувала зростати вартість послуг», – йдеться у повідомленні НБУ.

За інформацією регулятора,  ціни на сирі продукти харчування зростали не так швидко, як у січні, завдяки менш значному зростанню цін на м’ясо та молоко, що відображало низхідну динаміку цін на них на світових ринках.

«Однак уповільнення зростання цін на м’ясо та молоко було не таким суттєвим, як прогнозувалося.  Крім того, більш суттєво за очікування прискорилося зростання цін на фрукти, у тому числі через підвищення цін на банани внаслідок зниження світового урожаю», – прокоментували ситуацію в Нацбанку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...