Новини / Логістика     30 жовтня 2022 19:59

Річкою у Клайпеді курсуватиме електробус-катамаран

Електрочовен без підзарядки може проходити 6-7 годин, долаючи близько 80 км

Литовське місто Клайпеда отримало нагороду Green Transportation Award від Міністерства транспорту країни за проривну ініціативу щодо запуску перших регулярних річкових пасажирських маршрутів. Річкою Дане у Клайпеді регулярно курсуватиме електробус-катамаран для пасажирських перевезень, повідомляє usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми крок за кроком упроваджуємо екологічні види громадського транспорту. Влітку річкою Дане будуть курсувати водні автобуси, аналогів яким немає в усій країні”, — пояснив мер Клайпеди Вітаутас Грубляускас.

У 2018 році ентузіаст водного транспорту Томас Веліус створив стартап Popa Boat. Менеджери міської транспортної компанії Klaipedos autobusu parkas, якою керує муніципалітет, побачили потенціал ідеї та стали акціонерами та партнерами проєкту. Після об’єднання зусиль був створений електробус-катамаран.

Судно може перевозити 12 осіб, одне місце пристосоване для людей з інвалідністю. Довжина катамарана становить 10,6 м, а його швидкість — 11-13 км/год. Електрочовен без підзарядки може проходити 6-7 годин, долаючи близько 80 км.

Маршрутом протяжністю 8 км курсуватимуть 2 водні електробуси. Їхнє обслуговування бере на себе Klaipėdos autobusų parkas, найбільша пасажирська транспортна компанія в Західній Литві.

Створення необхідної інфраструктури для перевезення пасажирів та завантаження катамарана доручили іншому комунальному підприємству — бюджетній установі “Klaipėdos paludimiai”, яка опікується встановленням п’ятизупинкових водних автобусів для пасажирів.

Нагадаємо, уряди деяких країн Євросоюзу ведуть переговори про оренду гігантських плавучих електростанцій, щоб забезпечити більше джерел енергії та задовольнити попит взимку.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.

Раніше повідомлялось, Україна готується до збільшення експорту електрики в ЄС.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також