Новини    27 червня 2022 20:46

рф заблокувала 15 українських портів

Наразі працюють лише три українські порти

Російські загарбники заблокували вже 15 українських портів. Зараз працюють тільки порти на Дунаї, котрі здатні відвантажувати менше третини від довоєнного об’єму агропродукції.

Про це розповів заступник голови Адміністрації морських портів по взаємодії з органами влади Дмитро Барінов під час брифінгу на тему “Робота портів у воєнний стан” у Медіацентрі Україна, повідомляє Укрінформ.

Барінов зазначив: “Всього в Україні є 18 портів, 5 з них були тимчасово окуповано у 2014 році, ще 4 – після початку повномасштабного вторгнення РФ. Також 6 українських портів заблоковані з моря. Тобто, всього працює 3 порти в дунайському напрямку – Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ. У березні разом вони перевантажили 400 тисяч тонн вантажів, здебільшого агропромислова продукція, а вже у травні – близько 1,3 млн тонн. У червні плануємо довести їх вантажообіг до 1,5 млн тонн” 

Також в джерелі зазначено, що Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ працюють фактично на межі, і збільшити вантажообіг портів можна лише за рахунок середньострокових та довгострокових рішень, зокрема, будівництва нових перевантажувальних комплексів.

“До початку війни усі українські порти щомісячно відвантажували близько 5 млн тонн агропродукції. Тобто, теперішній вантажообіг – це менше, аніж третина того, що відвантажувалось до військових дій. Це неможливо порівнювати, блокада б’є по нас”, – підкреслив Барінов.

Нагадаємо, стартував проєкт безоплатної логістичної допомоги з релокації бізнесу.

Landlord раніше повідомляв, дефіцит елеваторних потужностей для зберігання старого і нового врожаю може бути в межах 10—15 млн тонн.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...