Новини / Фінанси     17 квітня 2020 10:40

Реструкторизація 8 млрд грн: Бахматюк хоче повернути борги VAB Банку

Власник Групи компаній "Укрлендфармінг" й "Авангард" Олег Бахматюк запропонував Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національному Банку України та Офісу Генерального прокурора механізм повернення заборгованості, виведених із ринку в 2014-2015 роках банків "VAB Банк" і "Фінансова ініціатива "у сумі 8 млрд грн.

Про це йдеться в меморандумі-зверненні Олега Бахматюка з врегулювання заборгованості комерційних банків “VAB Банк” і “Фінансова ініціатива”, виведених з ринку в 2014-2015 роках в числі інших 95 банків, які постраждали від кризи.

Зараз основним джерелом повернення коштів кредиторам та державному бюджету є продаж активів неплатоспроможних банків, що в середньому приносить державі лише близько 1% від заборгованості. Олег Бахматюк вважає, що для держави в нинішніх умовах світової економічної кризи важливе швидке та максимальне повернення коштів і виступає з пропозицією повернення державі 8 млрд грн протягом 5 років.

Читайте: Франція готова надати локомотиви Alstom для Укрзалізниці

Це також дозволить зберегти важливе для реального сектору економіки підприємство, яке дає роботу 27 тисячам працівників, генерує близько 1% ВВП країни та сплатило за останні 3 роки близько 7,7 млрд грн податків. Для цього він пропонує використати успішний світовий досвід врегулювання таких заборгованостей. “Такий шлях підтримують і міжнародні фінансові структури, зокрема МВФ і Світовий банк. Прошу Вас підтримати цю пропозицію як таку, що відповідає інтересам держави”, – пише у зверненні-меморандумі бізнесмен.

В тексті меморандуму містяться конкретні пропозиції по врегулюванню проблемної заборгованість шляхом реструктуризації, що дозволить отримати 8 мільярдів гривень до бюджету держави.  Перший платіж в сумі 1 млрд грн буде здійснено протягом 2020 року, повна виплата решти суми – протягом наступних 5 років без відстрочки виплат по тілу кредиту.

Нагадаємо, раніше Олег Бахматюк зазначав, що відкриття ринку землі відновить справедливість.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також