Новини / Рослинництво     15 липня 2020 18:05

Рентабельність вирощування соняшника за рік знизилась на 11%

Наразі рентабельність соняшника є найнижчою з 2008 року, також за минулий рік, через падіння світових цін, погіршились економічні показники виробництва більшості сільгоспкультур

Вирощування соняшника в Україні залишається найбільш рентабельним видом господарської діяльності у рослинництві. Разом з тим, за минулий рік цей показник головної олійної культури країни став найнижчим, починаючи з 2008 року. По це заявив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики.

У 2019 рентабельність вирощування соняшника склала 23,5%. Натомість, скажімо, у 2018 р. аграрії вирощували соняшник із рентабельністю 32,5%. За словами академіка, найвища рентабельність виробництва культури в Україні була зафіксована у 2015 році – 80,5% та у 2016 році – 63%.

Другу позицію за рентабельністю зараз має просо (20,2%), на третьому місці – вирощування ягід (19,8%).

Читайте: Grain Ukraine. Limited Edition: пошук точок росту 

Також пан Лупенко зазначає, що рентабельність рослинницького виробництва у минулому році знизилась по більшості культур. Позитивну динаміку продемонстрували лише жито, гречка та картопля. Збитковими виявилось вирощування зернобобових та цукрових буряків. Академік пояснює негативні тенденції загальним падінням закупівельних цін (мінус 8,8% у порівнянні із рівнем 2018 роком), яке спостерігалось внаслідок зниження світових цін на всі сировинні товари.

При цьому Юрій Лупенко зазначає, що фермерські господарства в цілому мали кращі показники рентабельності, ніж в середньому по галузі. Скажімо, той же соняшник фермери вирощували із рентабельністю 24,7% проти вищезгаданого середнього показника у 23,5%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про зниження прогнозу глобального виробництва пшениці.

Читайте також