Новини / Трейдинг     11 січня 2019 10:02

Рекордний імпорт: українців годують пальмовою олією

Україна за два роки наростила імпорт пальмової олії зі 150 тисяч тонн у 2016 році до 220 тисяч тонн у 2018 році, тобто на 46,6%. Експерт називає причину: недобросовісні виробники додають пальмову олію в продукти замість тваринних жирів.

Дані щодо імпорту пальмової олії оприлюднила Державна фіскальна служба України, повідомляє УНН. В Україну постачають цей товар з Індонезії, Малайзії, Швеції, а також з інших країн.

Нардеп Сергій Тригубенко, екс-очільник Державної інспекції сільського господарства України, вказує, що недобросовісні виробники, щоб здешевити продукт, використовують замість тваринних жирів пальмову олію та інші рослинні жири. Зокрема, пальмову олію додають у вершкове масло.

Читайте: В Україні можуть заборонити використання пальмової олії в продуктах харчування

Ситуація може змінитися, якщо Верховна Рада остаточно ухвалить законопроект, що заборонить використовувати пальмову олію в продуктах харчування. Поки що документ прийняли у першому читанні.

Як повідомляв раніше LANDLORD, експерт назвав три причини падіння ціни на соняшник, серед них і зростання ринку пальмової олії в Малайзії.

Фото: informator.news

Читайте також