Новини    05 квітня 2018 08:59

В Україні можуть заборонити використання пальмової олії в продуктах харчування


Група народних депутатів пропонує Верховній Раді законодавчо закріпити заборону на використання пальмової олії в виробництві харчових продуктів, молока і молочних продуктів. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», відповідні вимоги містяться в проекті закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» (№3871), внесеного до порядку денного парламенту іще 22 березня 2018 року.

Крім прямої заборони використання пальмової олії, передбачається адміністративна відповідальність за вчинення правопорушень.

Виробництво, введення в обіг або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам безпеки, якості, в тому числі харчових продуктів з вмістом пальмової олії, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один неоподатковуваний мінімум – 17 грн). Повторне порушення, вчинене протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, тягнуть штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із законопроектом, виробництво або реалізація традиційних молочних продуктів, до складу яких входять жири і білки немолочного походження, зокрема пальмова олія, а також будь-які стабілізатори і консерванти тягнуть за собою штрафи відповідно до закону.

В ході обговорення проекту закону народні депутати зазначали, що в комітет з питань аграрної політики та земельних відносин надійшли зауваження до нього від профільних асоціацій. Зокрема, в них зазначається неприпустимість повної заборони використання пальмової олії у виробництві, а також необхідність доопрацювання законопроекту (№3871) при підготовці його до другого читання.

За підсумками обговорення аграрний комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти документ за основу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...