Новини / Ринок землі     13 грудня 2019 10:16

Реформа Держгеокадастру: 10 головних змін

Масштабне реформування Держгеокадастру стосуватиметься всіх аспектів діяльності служби, і перші зміни на цьому шляху стануть відчутними вже до кінця року. Як саме трансформуватиметься робота відомства, розповів його очільник – Денис Башлик.

Про це повідомляє Економічна правда.

Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Денис Башлик окреслив 10 ключових змін, які мають відбутися і вже відбуваються в роботі земельної служби.

 1. Передання частини повноважень, насамперед щодо розпорядження землями, об’єднаним територіальним громадам.

Функції щодо розпорядження землями будуть передані на місця, до ОТГ, уже наступного року.

«Законопроєкт 2194, який регулює цю передачу, ухвалений у першому читанні і до кінця року, сподіваюся, набуде статусу закону», – відзначив Денис Башлик.

 1. Діджіталізація процесів та усунення контакту з чиновниками.

Діджіталізуючи навіть частину функцій, можна розірвати корупційні ланцюжки і зробити системну корупцію неможливою.

Читайте: У ДПЗКУ забрали 14 незаконно приватизованих комплексів – Гончарук

 1. Кадрове оновлення.

За словами голови служби, 10 грудня всі начальники обласних управлінь Держгеокадастру відсторонені від виконання своїх обов’язків, і оголошено кадрові конкурси.

 1. Відкритість рішень, які приймає відомство.

100% рішень щодо розпорядження землями Держгеокадастр публікує на своєму сайті. Таким чином вони відкриті для обліку і контролю.

«Я буду вдячний за оперативний фід-бек, якщо якесь з опублікованих рішень здасться сумнівним», – зауважив Денис Башлик.

 1. Забезпечення можливості ефективного громадського контролю.
 • Створення громадської ради при Держгеокадастрі (це можливість дізнатися безпосередньо в учасників ринку про поточні проблеми й оперативно на них реагувати).
 • Відкриття додаткових каналів комунікації через електронну пошту: для кожної області створено електронну адресу, на яку можна надіслати інформацію про виявлені порушення в роботі органів земельних ресурсів.
 1. Спрощення земельних процедур.
 • Уніфікація вимог до документації землеустрою. Це «значно скоротить термін розгляду проєктів і звузить простір для маневру експерта».
 • Вже у 2020 році кількість погоджувальних процедур має скоротитися до однієї.
 1. Поліпшення сервісу та призначення конкретних відповідальних осіб.

У Держгеокадастрі буде створено новий департамент контролю якості надання сервісів, який профільно відповідатиме за те, щоб клієнти були задоволені.

 1. Перехід до єдиної (масової) системи оцінки земельних ділянок

Оновлення методики оцінки земель населених пунктів і земель несільськогосподарського призначення.

«У всьому цивілізованому світі існує єдина оцінка земельних ділянок. В Україні дві основних: нормативно-грошова та експертна», – підкреслив Денис Башлик.

 1. Відкриття нових шарів у Держгеокадастрі.
 • Наразі Держгеокадастр заповнений на 74%. За словами Дениса Башлика, це досить високий показник навіть порівняно з країнами ЄС.
 • На сьогодні відкрито 5 інформаційних шарів у Держгеокадастрі (про ліс, умовні прибережні захисні смуги, незареєстровані території, природно-заповідний фонд, спецдозволи геонадр). Днями має бути відкрито ще 5.
 • Відкривається доступ професійній спільноті до інформації про координати поворотних точок –  це одні з найбільш затребуваних даних Держгеокадастру.

 «Кадастр поступово стає багатофункціональним інструментом, а не просто масивом інформації», – наголосив Денис Башлик.

 1. Аудит діяльності Дежгеокадастру і його територіальних органів.

Аудит почався 10 грудня. Перший етап охопить 2018–2019 рр., далі аудит може бути розширений. За результатами аудиту прийматимуться «як мінімум кадрові рішення, як максимум – фігурантами займуться правоохоронні органи».

«У цьому контексті я прошу всіх громадян, які щиро прагнуть до позитивних змін у земельних відносинах та мають інформацію, що могла б допомогти перевірці, поділитися нею на е-мейл у відповідній області», – закликав голова Дежгеокадастру.

Landlord раніше повідомляв про те, що Держгеокадастр оголосив конкурс керівників територіальних підрозділів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також