Новини / Політика     03 лютого 2021 11:30

Рада врегулювала питання оренди землі при купівлі нерухомості

Новий закон вирішує питання користування земельною ділянкою при купівлі споруди сільськогосподарськими підприємствами

Парламент прийняв в цілому закон №0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості)», що врегульовує питання прав користування земельною ділянкою при купівлі об’єкта нерухомості.

Суть документі полягає у встановленні автоматичного переходу права користування на земельну ділянку:

якщо будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача;

якщо набувач не може використовувати земельну ділянку на такому праві, земельна ділянка переходить до набувача на іншому речовому праві.

Читайте: Як органічні полімери впливають на посухостійкість кукурудзи

Як пояснив заступник голови Всеукраїнського конгресу фермерів Семен Кривонос, «раніше, якщо, наприклад, господарство придбало ферму чи господарський склад, а земельна ділянка, на якій знаходиться ця будівля перебувала в оренді у продавця, то потрібно було проходити довготривалу бюрократичну процедуру перезаключення договору оренди. Це викликало багато корупційних ризиків, бюрократичних перепон і судових справ з цього приводу. Тепер у разі придбання об’єкту нерухомості , який знаходиться на орендованій земельній ділянці, новий договір оренди укладати не потрібно. Не треба також вносити у нього змінити, хіба що за згодою сторін».

Також, як зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, надалі кожен інвестор буде впевнений, що, купуючи нерухомість, будуючи завод, фабрику чи елеватор, він має чіткі права на користування земельними ділянками, на яких вони знаходяться.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що поки штат МінАП – це архіваріус, прибиральниця та міністр: Роман Лещенко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також