Новини / Політика     29 січня 2021 15:03

Роман Лещенко: поки штат МінАП – це архіваріус, прибиральниця та міністр

Пріоритетні завдання новоствореного міністерства агрополітики і продовольства на 2021 рік – це запуск державних програм підтримки зрошення у межах проєкту «Велике будівництво» та розвиток аграрного страхування

Пріоритетним завданням на 2021 рік новий міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко назвав державну підтримку розвитку зрошення. Про це він заявив під час ефіру на каналі ICTV.

«Ми матимемо декілька програм, у тому числі і часткову компенсацію вартості обладнання для зрошення. Міністерство повинне об єднати зусилля аграріїв для вирішення проблеми нестачі вологи. Держава забезпечує подачу води, підтримку стану каналів і насосних станцій та дає можливість підключення», – пояснив міністр.

Крім того, за його словами, надважливим завданням є впровадження інституту агрострахування, оскільки фермери продовжують страждати від погіршення кліматичних умов, що призводить до втрат або загибелі врожаїв.

І, звісно, на порядку денному – запуск вільного обігу земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року. Як заявив Роман Лещенко, вже з 1 лютого геокадастр відкриває повні дані про земельні ділянки і кожний охочий зможе самостійно перевірити власність на земельну ділянку, коли і за скільки вона була продана, хто і коли скористався правом на безоплатну приватизацію тощо.

ЧитайтеРейтинг регіонів України за обсягами продажу землі у 2019-2020 роках

Втім, реалізація цих планів наразі виглядає дещо проблематичною, адже міністерство агарної політики та продовольства лише починає формуватися.

«Сьогодні є архіваріус, є прибиральниця, яка забезпечує чистоту приміщення і є міністр агарної політики. Власне, це поки і є увесь штат новоствореного міністерства», – пожартував Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Верховна Рада призначила Романа Лещенка міністром агрополітики.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також