Новини / Ринок землі     13 листопада 2019 11:45

Коли очікувати ефекту від земельної реформи – Сольський

Напередодні розгляду в Парламенті земельної реформи голова аграрного комітету Верховної Ради Микола Сольський поділився баченням, якого результату і коли очікувати українцям від запровадження ринку землі.

Про це повідомляє НВ.

Микола Сольський наголошує, що говорячи про земельну реформу, в аграрному комітеті мають на увазі не лише зняття мораторію на продаж землі, а й інші важливі аспекти: хто зможе купувати сільгоспугіддя, як контролювати операції, як діятиме право купівлі ділянки (переважне право), як спрощуватиметься землевпорядкування, якими будуть антимонопольний контроль, розмір податку, кредити при купівлі землі.

Читайте: Висоцький оголосив ціну на землю

Вплив на земельної реформи на економіку Микола Сольський оцінює як зростання ВВП від 0,5 до 2% за рік (залежно від ліберальності ринку). І цього ефекту слід очікувати наприкінці 2020 року, якщо депутати затвердять реформу.

«Тут головне, з якою моделлю ми вийдемо після другого читання. Ефект для економіки починається з кінця наступного року, якщо реформа буде прийнята. Вона заживе своїм життям. Ринок сам все зробить, як він за 20 років підняв зернову галузь, так поступово виростуть інші аграрні галузі», – відзначає Микола Сольський.

Як повідомляв Landlord, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов наголосив, що земельна реформа – це не скасування мораторію на продаж землі, а комплексні зміни в системі земельних відносин, які передбачають 10 складових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також