Новини / Ринок землі     13 листопада 2019 10:21

До 2024 року іноземці не зможуть купувати землю в Україні – Милованов

Сьогодні Парламент України розглядатиме земельну реформу. У зв’язку з цим Тимофій Милованов наголошує, що земельна реформа – це не скасування мораторію на продаж землі, а комплексні зміни в системі земельних відносин, які передбачають 10 складових.

Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

Наслідки дії мораторію

Тимофій Милованов наголосив, що мораторій на продаж землі призвів до вкрай негативних наслідків для самих українців, оскільки тіньовий ринок землі діє в повну силу, і його обсяг наразі сягає 10 млрд грн.

Читайте: Навіщо Зеленському земельний референдум – Юлія Мендель

За словами міністра, лише за останні 2 роки під умови емфітевзису (в оренду на 49 років) в Україні здано 460 тис. га землі.

«Українець отримує за це копійки, поки його земля виснажується і стає з часом непотрібною. Бо вона не належить тим, хто на ній працює», – наголошує Тимофій Милованов.

Міністр підкреслює, що земельна реформа передбачає комплексні зміни в системі земельних відносин, серед яких зокрема дерегуляція, подолання рейдерства, прозорість, захист прав власників землі, фінансова підтримка.

Що вже зроблено?

  • Інвентаризація земель за допомогою супутникових зйомок («тепер не можна буде не платити податки чи обробляти землю, отриману самозахватом»).
  • Зміни в системі діяльності Держгеокадастру (за 2 місяці в Держгеокадастрі зробили більше, ніж до цього було зроблено за 28 років).

Що попереду?

Стосовно можливості купівлі землі іноземцями Тимофій Милованов відзначив, що в проєкті закону передбачено перехідний період: до 1 січня 2024 року компанії, в яких кінцевими бенефіціарами є іноземці, купувати сільгоспугіддя в Україні не зможуть.

Земельна реформа дасть поштовх розвитку економіки, запустить інвестиції в розвиток сільських територій та в переробну галузь.

«Реформа обігу землі надасть конкретну вигоду кожному українцю», – вважає Тимофій Милованов.

Landlord раніше повідомляв про те, що земельна реформа неможлива без оновлення системи діяльності Держгеокадастру та подолання корупції в ньому. Тож наразі уряд реформує це відомство, аби його робота стала прозорою та доступною для суспільства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також