Новини    01 листопада 2023 11:14

Пивна компанія Carlsberg заявила, що РФ вкрала їхній російський бізнес


Пивна компанія Carlsberg заявила, що Росія вкрала їхній російський бізнес. Компанія наголошує, що розірвала всі ділові зв’язки у РФ та відмовляється укладати угоду з російським урядом, аби не легітимізувати захоплення активів Москвою.

Як зазначило CNN, з 2022 року данська група прагнула продати свою дочірню компанію “Балтика” в Росії за прикладом інших компаній. У червні Carlsberg знайшла покупця, але у липні президент РФ Володимир Путін наказав тимчасово вилучити частку Carlsberg у місцевому пивоварінні.

“Неможливо оминути той факт, що вони вкрали наш бізнес в Росії, і ми не збираємося допомагати їм узаконити це”, — сказав Якоб Ааруп-Андерсен, генеральний директор компанії.

Він додав, що через обмежену комунікацію між урядом РФ та керівництвом “Балтики” — не знайшли прийнятного рішення щодо ситуації, яка склалася.

“Ми не збираємося укладати угоду з російським урядом, яка якимось чином виправдовує незаконне захоплення нашого бізнесу”, — сказав він.

У жовтні Carlsberg розірвав ліцензійні угоди на свої бренди в Росії. Документи фактично дозволяли “Балтиці” виробляти і продавати всю продукцію Carlsberg в країні.

“Коли у цих ліцензій закінчиться пільговий період, їм більше не дозволять виробляти жодну нашу продукцію. Звичайно, я не можу гарантувати, що це станеться, але ми на це розраховуємо”, — Ааруп-Андерсен.

На сьогодні у РФ Carlsberg налічує вісім пивоварних заводів і близько 8 400 співробітників. Минулого року компанія списала 9,9 мільярда данських крон (1,41 мільярда доларів США) на “Балтику”.

Нагадаємо, у Чехії пивоварня Radegast вперше створила пиво з використанням води, отриманої з повітряної вологи, тобто, буквально з повітря.

Кліматичні зміни можуть суттєво вплинути на смак європейського пива.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...