Новини    13 лютого 2022 12:55

Питання використання, охорони та відновлення ґрунтів мають бути пріоритетними для України – Ярослав Гадзало

Науковці зауважують щодо ретельного підходу до питань відновлення та використання ґрунтів в Україні на тлі зміни клімату, ризиків прояву посилення водної та вітрової ерозії, процесів опустелювання.

Стратегією національної безпеки України визначено, що забезпечення екологічної та продовольчої безпеки належить до пріоритетних напрямів державної політики. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, передає НААН.

Ситуація, що склалася у використанні сільськогосподарських земель держави, залишається вкрай складною і вимагає невідкладного переосмислення найважливіших напрямів державної політики та формування належного управління ґрунтовими ресурсами в системах землекористування та землеробства, зокрема у контексті зміни клімату, ризиків прояву посилення водної та вітрової ерозії, процесів опустелювання.

Зауважується, що необхідно реалізувати пропозиції щодо удосконалення законодавчого, наукового та інформаційного забезпечення раціонального використання, охорони та підвищення родючості ґрунтових ресурсів держави з наступним включенням їх до концепції Державної програми використання та охорони земель.

Окрім цього, важливо розробити науково-методичні рекомендації щодо консервації деградованих, малопродуктивних та техногенно-забруднених земель з метою запобігання їх виснаженню тощо.

“Питання збалансованого використання, відтворення та управління ґрунтовими ресурсами, їх охорони та відновлення повинні бути піднесені до рівня державних пріоритетів соціально-економічного розвитку України” – зауважив Ярослав Гадзало.

Наголошується, що ринкова трансформація сільськогосподарської сфери має відбуватися одночасно з її екологічною адаптацією агровиробництва до навколишнього середовища. Без комплексного розв’язання цих органічно взаємопов’язаних завдань, від яких залежить високоефективне, екологобезпечне й конкурентоспроможне функціонування агропромислового комплексу, держава не зможе забезпечити істотне підвищення рівня продовольчої та ресурсо-екологічної безпеки.

Нагадаємо, штрафи за забруднення земель підвищені у 6 разів. У агросекторі це насамперед торкнеться підприємств, які оперують великими обсягами пестицидів.

Раніше Landlord повідомляв про те, що Міністерство агрополітики буде відновлене за три тижні.

Окрім цього, стало відомо, що на Львівщині вкладають гроші у відновлення ґрунтів. Серед заходів, що мають повернути родючість землі, – вирощування сидеральних культур та вапнування ґрунтів. Допомогу на ці роботи з обласного бюджету отримують аграрії.

Також повідомлялось, що фермер з Київщини відновлює родючість ґрунту і заробляє 30 млн на рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...