Новини / Політика     13 січня 2021 14:32

Держекоінспекція жорсткіше штрафуватиме забруднювачів земель

Штрафи за забруднення земель підвищені у 6 разів. У агросекторі це насамперед торкнеться підприємств, які оперують великими обсягами пестицидів

Штрафи за забруднення земель підвищені у 6 разів – 12 січня нинішнього року набрав чинності відповідний наказ міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства». Він дозволяє держекоінспекції розраховувати більші збитки за це порушення.

«Завдяки оновленню документа сума відшкодування, яка розраховується Держекоінспекцією за особливо сильний та сильний рівні забруднення, збільшиться в 4-6 разів, а за середній – у 2-3 рази. Простіше кажучи, порушники, які зливають хімічні речовини у ґрунт, заплатять за своє зловживання більше», – заявив голова держекоінспекції Андрій Мальований.

Читайте: Біопестициди є точним інструментом проти конкретних видів шкідників

За інформацією керівника установи, упродовж 11 місяців 2020 року Держекоінспекція розрахувала більш ніж 500 млн грн збитків за шкоду, завдану земельним ресурсам. Кошти, які стягуються з порушників, надходять до держбюджету України для відновлення пошкоджених земель.

В сільськогосподарському виробництві це рішення серйозно торкнеться тих господарств-користувачів пестицидів, що оперують великими обсягами внесення препаратів і не переймається їхньою утилізацією. Зливати залишки робочих розчинів хімічних сполук на полях стане невигідно і керівники господарств будуть думати на вирішенням цих технологічних питань.

Нагадаємо,раніше Landlord повідомляв про те, що Міністерство агрополітики буде відновлене за три тижні

Читайте також