Новини / Клімат     08 лютого 2021 09:30

Пил із Сахари змінив колір зимового європейського ландшафту

В результаті атмосферного перенесення великої кількості піску та пилу з Північної Африки, краєвиди у окремих частинах Європи стали жовтими та помаранчевими

Пил із Сахари перетворив зимовий ландшафт частини Європи на справжні марсіанські краєвиди. Особливо «дісталося» гірськолижним курортам, які розташовані у Швейцарії та Східній Франції. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив Український гідрометцентр.

Як пояснили в Укргідрометцентрі з посиланням на повідомлення Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), такі бурі зазвичай трапляються, коли сильні вітри здіймають велику кількість піску та пилу з сухих африканських ґрунтів і на висоті декілька кілометрів переносять їх на великі відстані. ВМО останнє десятиріччя пильно вивчає це явище і його вплив на клімат, оточуюче середовище та здоров’я людей і працює над системою раннього сповіщення про небезпеку.

Це явище не є якимось винятковим для Європи, а, особливо, для Франції. Але зазвичай перенос пилу та піску спостерігається влітку. У даному випадку, поєднання снігового покрову у окремих європейських регіонах з пилом і створило незвичний колір ландшафту.

ЧитайтеРейтинг регіонів України за втратами урожаю ранніх зернових у 2020 році

Втім, в самій Україні вистачає примх погоди і без усяких пилових буревіїв. Український гідрометцентр попередив про значне погіршення погодних умов на 7-10 лютого: хуртовини, в західних, північних та центральних областях значний сніг, на півдні та в Карпатському регіоні – сніг з дощем. Налипання мокрого снігу, замети і ожеледиця буде супроводжуватись посиленням вітру до 15-20 м/с під час поривів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Китаї зуміли знизити норму внесення азотних добрив на 30%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також