Новини / Технології     05 лютого 2021 13:15

У Китаї зуміли знизити норму внесення азотних добрив на 30%

Зниження обсягів внесення азотних добрив у Китайській Народній Республіці на 10-30% вдалося досягти за рахунок створення єдиної цифрової карти ґрунтів у країні

Китай домігся значних успіхів у посиленні захисту і біологізації оброблюваних земель за рахунок інновацій і впровадженню сучасних технологій впродовж 2016-2020 років. Зокрема, вдалося досягти значного скорочення обсягів внесення мінеральних азотних добрив. Про це повідомляє китайська академія сільськогосподарських наук (CAAS).

Вивчаючи та впроваджуючи відповідні методи і норми посадки, дослідники CAAS змогли збільшити вміст органічних речовин в чорноземі на північному сході Китаю на 12-16%. В цьому регіоні виробництво зерна в даний час становить одну чверть від загального валового збору зернових країни. Крім того, китайські вчені оптимізували ключові технології виробництва рису на півдні Китаю і збільшили середню врожайність більш ніж на 1,5 тонни з гектара.

ЧитайтеУ 2020 продажі техніки українського виробництва впали на 35%

Вони також впровадили нові методи застосування добрив для основних зернових культур та нові технології для ефективного використання поживних ресурсів, тим самим знизивши використання хімічного азоту на 10-30%. CAAS розробила ключові технології аналізу і обробки даних для ґрунту, вперше створивши високоточну цифрову ґрунтову карту, що охоплює всю країну. На сьогоднішній день ця цифрова інтерактивна система є найбільш повною базою докладних даних про ґрунтові ресурси та їх якості в Китаї.

CAAS заявляє, що прискорить «будівництво» ще однієї крупної науково-технічної платформи для дослідження якості оброблюваних земель в період 2021-2025 років, де буде задіяний високоінтелектуальних моніторинг сільгоспугідь і спостереження за робочою землями. Зазначимо, що ще років 10-15 тому у багатьох регіонах Китаю родючі землі перебували на межі екологічної катастрофи через неконтрольоване надмірне внесення хімічних добрив.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що високий вміст органіки в ґрунті знижує ступінь ураження картоплі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також