Новини / Фінанси     07 лютого 2022 14:15

ПриватБанк оскаржує ліквідацію агрофірми екс-глави Укрнафти

Державний ПриватБанк оскаржує ліквідацію агрофірми екс-глави Укрнафти Олексія Куща

2 лютого 2022 року Центральний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити клопотання ПриватБанку про зупинення дії ухвали Госпсуду Дніпропетровської області, якою було затверджено ліквідаційний баланс і ліквідовано юридичну особу ТОВ “Фірма “АВІАС-2000”. Про це пише Finbalance.

У держреєстрі засновниками компанії вказані Віктор Шкіндель та Олексій Кущ, який був керівником Укрнафти в 2007-2011 роках.

Крім того,  суд апеляційної інстанції також відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою ПриватБанку на вказану ухвалу суду першої інстанції.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

“Згідно з ч.7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, вважати погашеними вимоги кредиторів, що не погашені у зв`язку з недостатністю майна банкрута”, – йшлося в ухвалі Госпсуду Дніпропетровської області від 02.12.2021.

Фірма АВІАС-2000 було визнане банкрутом 6 серпня 2020 року.

Напередодні у реєстр вимог кредиторів боржника були включені в т.ч. вимоги ПриватБанку на 45,7 млн грн (як забезпечені заставою), 63,7 млн грн (четверта черга), 64,05 млн грн (шоста черга). При цьому за рахунок заставного майна боржника були частково погашені вимоги лише на 3,3 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ПриватБанк був ініціатором процедури банкрутства ТОВ “Фірма “АВІАС-2000”. Разом з тим, банк заперечував проти завершення ліквідаційної процедури, висловлюючи в т.ч. думку, що ліквідатором не вчинено дій щодо розгляду питання про наявність/відсутність підстав для притягнення до солідарної відповідальності керівника боржника.

Натомість суд першої інстанції серед іншого зазначив, що “ліквідатором не було встановлено дій та/або бездіяльності певних осіб, пов`язаних з боржником, які у сукупності призвели до відсутності у нього майнових активів для задоволення вимог кредиторів”.

Основним видом діяльності ТОВ “Фірма “АВІАС-2000 в держреєстрі зазначено “вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур”. Також згадуються такі види діяльності, як “виробництво м`яса свійської птиці”, “розведення свійської птиці” тощо. У держреєстрі засновниками ТОВ “Фірма “АВІАС-2000 вказані Віктор Шкіндель та Олексій Кущ (як повідомлялося, був керівником Укрнафти в 2007-2011 роках).

Нагадаємо, банку Ахметова ПУМБ дозволили купити Idea Bank.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також