Новини / Фінанси     04 лютого 2022 10:32

Банку Ахметова ПУМБ дозволили купити Idea Bank 

АМКУ дозволив Першому Українському Міжнародному Банку Ріната Ахметова купити Idea Bank

Антимонопольний комітет дозволив Першому Українському Міжнародному Банку (ПУМБ) Ріната Ахметова купити Idea Bank у польської компанії Getin Holding. Про це повідомляє  Інтерфакс-Україна із посиланням на підсумки засідання АМКУ.

Угоду планують закрити до кінця першого кварталу 2022 року. Idea Bank увійде до складу банківської групи ПУМБ як окрема юридична структура без кадрових ротацій і продовжить обслуговувати клієнтів під брендом Idea Bank у звичайному режимі.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

За різними оцінками, загальна сума угоди може становити близько $50-55 млн.

Як уточнює агентство, згідно з укладеною угодою, Getin Holding на момент передачі акцій отримає зазначену ціну за вирахуванням 95 млн грн, які утримуються для забезпечення потенційних вимог щодо кредитного портфеля. Цю суму Getin Holding отримає частинами протягом двох років.

Getin Holding S.A. шукала покупця на свій український актив понад два роки. Наприкінці 2019 року на нього претендував Dragon Capital Томаша Фіали, який був готовий заплатити 1,4 млрд грн. Але сторони розірвали договір та Getin Holding відмовився продавати банк.

У лютому минулого року про покупку Idea Bank в Україні домовлявся Альфа-Банк . Але угода не відбулася. Через два місяці Getin Holding найняв Rothschild & Co для пошуку нового покупця. В листопаді минулого року стало відомо, що ПУМБ досяг домовленості за ключовими умовами придбання 100% акцій Idea Bank з польською фінансовою групою Getin Holding SA. 26 грудня ЗМІ повідомляли про намір Rozetka купити Idea Bank.

ПУМБ входить до складу холдингу СКМ, що належить Рінату Ахметову. Прибуток банку за січень – вересень 2021-го – 3 млрд грн, або у півтора рази більше за аналогічний показник у 2020 році.

10 листопада 2021 року ПУМБ домовився про придбання Ідея Банку у польського Getin Holding. Угоду планують завершили до кінця першого кварталу 2022 року, а процес інтеграції банків триватиме ще протягом 3-5 років.

Ідея Банк (раніше – Плюс Банк) заснований у 1989 році. Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2021 року за розміром загальних активів (7,914 млрд грн) Idea Bank посідав 25 місце серед 73 активних банків. За дев’ять місяців 2021 року його чистий прибуток становив 418,97 млн грн, що у 5,4 раза більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Читайте також: Довгі кредити у гривні та технічна підтримка фермерів. Деталі угоди Креді Агріколь з EFSE

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також