Новини / Політика     01 лютого 2022 11:11

При подорожчанні газу уряд знайде рішення для цукрової галузі – Лещенко

Кабінет Міністрів до 30 квітня 2022 року обмежив вартість природного газу для виробників деяких товарів

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив, що у випадку надвисоких цін на газ уряд зможе розв’язувати питання ціноутворення для цукрової галузі на період цукробурякового виробництва.

“Окремо хочу звернутись до асоціації «Укрцукор». У випадку надвисоких цін на природний газ восени 2022 року уряд знайде для бурякоцукрової галузі збалансоване рішення щодо ціноутворення на газ на період цукробурякового виробництва на заводах. Тому спокійно інвестуйте у вирощування і плануйте посівні площі згідно зі сівозміною”, – йдеться в повідомленні в Telegram.

Кабінет Міністрів до 30 квітня 2022 року обмежив вартість природного газу для виробників борошна, хліба, молока, курятини, соняшникової олії.

Нагадаємо, у червні минулого року в Національній асоціації цукровиків України “Укрцукор” вимагали не дозволяти імпорту цукру і запевняли, що вітчизняні виробники в змозі забезпечити країну власним солодким продуктом за стабільними цінами. Цукровари просили Верховну Раду не допустити ухвалення законопроєкту №5673 “Про встановлення тарифної квоти на ввезення на митну територію України цукру білого”. Адже цей проєкт, “покликаний стимулювати збільшення обсягів імпорту цукру в Україну і стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку”, попри очікування, негативно вплине на вітчизняну цукрову галузь і призведе до подальшого її занепаду, – запевняли в Укрцукрі.

Голова правління НАЦУ “Укрцукор” Назар Михайловин, підсумовуючи результати 2021-ого, нагадав, що й на початку року ситуація була складною: за даними Лондонської біржі ICE, ф’ючерси на білий цукор зросли на 22%. А в серпні відбулося різке подорожчання солодкого піску через згадані заморозки в Бразилії.

За даними Державної служби статистики, за січень-жовтень 2021 року ціни на цукор в Україні підвищилися на 65,6%. Загалом протягом року його вартість зросла з 13,1 грн до 27,5 грн за кілограм.

Раніше Landlord повідомляв, що світові ціни на цукор встановили чотирирічний рекорд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також