Новини    08 листопада 2021 11:21

Енергетична криза. Світові ціни на цукор встановили чотирирічний рекорд

Їхнє зростання спровоковане енергетичною кризою

Минулого тижня світові ціни на цукор встановили новий чотирирічний рекорд через зростання попиту на етанол (спирт). Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE подорожчали на 1,2 відсотка, а загалом із початку року ціна зросла на 22 відсотки. Причому різке зростання почалося у серпні, коли стало зрозуміло, що заморозки у Бразилії, яка є найбільшим експортером, ризикують підірвати виробництво та постачання сировини.

Вартість досягла максимуму на тлі тиску на ринок світової енергетичної кризи. Через це провідні світові виробники стали переробляти більше цукрової тростини на етанол, який може бути біопаливом для автомобілів у вигляді суміші з бензином або дизельним паливом.

Другий за величиною експортер – Індія – планує, щоб до 2025 етанол становив 20 відсотків паливних сумішей для автомобілів. Подібна стратегія, пише Bloomberg, ризикує призвести до падіння виробництва цукру-рафінаду наступного року.

Як сказав аналітик Group Sopex Джон Стенсфілд, і Індія, і Бразилія будуть змушені виробляти більше етанолу із цукрової тростини у наступні 12 місяців через підвищення цін на пальне. За його словами, це сприятиме подальшому зростанню цін на цукор.

Нагадаємо, в Україні ціни на цукор за рік зросли майже вдвічі.  Згідно з офіційними даними Держстату, середня споживча ціна цукру в Україні у вересні була 28,69 гривень. А рік тому – у вересні 2020 року в середньому він коштував 14,94 гривень.

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...