Новини / Ринок землі     13 січня 2020 15:15

Проти дискримінації на ринку землі: європейські фермери звернулися до Президента України

Німецькі та західноєвропейські фермери пропонують встановити рівні можливості для фермерів: відкрити ринок землі для іноземних компаній, які працюють в Україні не менше трьох років.

Відкритий Лист-звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України та комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики розмістив на своїй сторінці у Фейсбуку Міхаель Дільман, власник Дільман Органік, що успішно працює в Україні.

“Цим відкритим листом німецькі та західноєвропейські фермери, які займаються веденням сільського господарства в Україні, висловлюють свій протест проти дискримінації у відкритті ринку землі”, – говориться у повідомленні.

Лист підписала велика кількість іноземних фермерів-інвесторів, що працюють в Україні. Головний меседж звернення – пропозиція компромісного варіанту закону про ринок землі. Пропонується дозволити купувати землю іноземним компаніям, які працюють не менше 3 років в Україні. На думку підписантів листа, це забезпечить рівні умови для них і для українських колег.

Читайте: Чому ринок землі має бути відкритим для іноземців: 10 ключових питань

“Ми, діючі фермери, також занепокоєні продажем української землі спекулянтам та інвесторам, які безпосередньо не займаються сільським господарством.

Ми пропонуємо, щоб у разі відкриття ринку землі, право на купівлю такої землі мали ті діючі фермери, які вкладають в розвиток села і створюють робочі місця
Так як протягом тривалого часу наші компанії зареєстровані як українські юридичні особи і податки сплачуються в Україні, національність акціонерів та власників не повинна мати значення.

Ми – Європа!” – пише Міхаель Дільман.

Як повідомляв раніше Landlord, фінальна версія законопроєкту про ринок землі, який має розглянути ВР, передбачає заборону продажу землі іноземцям до проведення референдуму.

Читайте також