Новини / Ринок землі     13 січня 2020 15:15

Проти дискримінації на ринку землі: європейські фермери звернулися до Президента України

Німецькі та західноєвропейські фермери пропонують встановити рівні можливості для фермерів: відкрити ринок землі для іноземних компаній, які працюють в Україні не менше трьох років.

Відкритий Лист-звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України та комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики розмістив на своїй сторінці у Фейсбуку Міхаель Дільман, власник Дільман Органік, що успішно працює в Україні.

“Цим відкритим листом німецькі та західноєвропейські фермери, які займаються веденням сільського господарства в Україні, висловлюють свій протест проти дискримінації у відкритті ринку землі”, – говориться у повідомленні.

Лист підписала велика кількість іноземних фермерів-інвесторів, що працюють в Україні. Головний меседж звернення – пропозиція компромісного варіанту закону про ринок землі. Пропонується дозволити купувати землю іноземним компаніям, які працюють не менше 3 років в Україні. На думку підписантів листа, це забезпечить рівні умови для них і для українських колег.

Читайте: Чому ринок землі має бути відкритим для іноземців: 10 ключових питань

“Ми, діючі фермери, також занепокоєні продажем української землі спекулянтам та інвесторам, які безпосередньо не займаються сільським господарством.

Ми пропонуємо, щоб у разі відкриття ринку землі, право на купівлю такої землі мали ті діючі фермери, які вкладають в розвиток села і створюють робочі місця
Так як протягом тривалого часу наші компанії зареєстровані як українські юридичні особи і податки сплачуються в Україні, національність акціонерів та власників не повинна мати значення.

Ми – Європа!” – пише Міхаель Дільман.

Як повідомляв раніше Landlord, фінальна версія законопроєкту про ринок землі, який має розглянути ВР, передбачає заборону продажу землі іноземцям до проведення референдуму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також