Новини / Ринок землі     11 січня 2020 11:43

Прокуратура Черкащини відбирає у фермера ділянку на 50 млн грн через руйнування Лесевих могил

Повернути державі земельну ділянку сільськогосподарського призначення орієнтовною вартістю понад 50 млн грн через грубе порушення умови оренди. З таким позовом прокуратура Черкаської області звернулася до суду.

Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури Черкащини.

Причиною намагання забрати у аграрія землю стало те, що фермерське господарство розорало курганну групу із 15 насипів, що є об’єктом культурної спадщини, – «Лесеві могили».

У позові, поданому до Господарського суду Черкаської області, прокуратура вимагає розірвати укладений із фермерським господарством, договір оренди землі та зобов’язати його звільнити «неправомірно використовувані землі  історико-культурного призначення». А йдеться про ділянку більше 50 гектарів орієнтовною вартістю понад 50 млн грн.

Читайте: Чи стануть українські чорноземи найдорожчими землями в Європі?

«Здійснюючи господарську діяльність на орендованій земельній ділянці, фермерське господарство знехтувало законодавчо встановлений обов’язок по охороні археологічного об’єкту культурної спадщини», – сказано в обґрунтуванні позову прокуратури.

Мова про 15 курганів, розташованих на території Вергунівської сільської ради Черкаського району. Загалом археологічна пам’ятка з курганів простягається на 1,5 га.

Через те, що фермерське господарство її засіяло, воно порушило законодавство про охорону культурної спадщини, вважає прокуратура.

Пресслужба обласної прокуратури також повідомила, шо Господарський суд Черкаської області відкрив за поданим позовом провадження. Тож доля земельної ділянки вирішиться уже рішенням суду.

Landlord раніше повідомляв, що на Миколаївщині в державну власність повернули пасовища вартістю 3,1 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також