Новини / Ринок землі     03 жовтня 2019 10:01

На Миколаївщині в державну власність повернули пасовища вартістю 3,1 млн

На Миколаївщині прокуратура домоглася того, аби земельну ділянку сільськогосподарського призначення вартістю 3,1 млн. грн повернули у власність держави. Основна претензія до користувача землею – використання не за цільовим призначенням.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Миколаївської області.

Пасовище площею 72,1 га й вартістю 3,1 млн грн, розташоване на території Щербанівської сільської ради Вознесенського району, за рішенням суду повернулося у власність держави.

Причиною рішення, яке розглядалося не один рік і аж трьома судовими інстанціями, стало те, що виділена ще в 2006 році розпорядженням Вознесенської райдержадміністрації  земельна ділянка для сінокосіння та випасання худоби, використовувалася не за призначенням. Як сказано в повідомленні пресслужби, «місцевому жителю надано в оренду зазначену земельну ділянку для сінокосіння із земель запасу сільськогосподарського призначення. Проте громадянин земельну ділянку використовував з порушенням умов договору не за цільовим призначенням, вирощуючи на ній соняшник та ячмінь, що є порушенням вимог Земельного Кодексу України».

Читайте: Страсті за землею: Милованов і Дикун посварилися в прямому ефірі

Тож Вознесенська місцева прокуратура звернулася до суду, аби повернути землю у власність держави. У липні 2019 року Миколаївський апеляційний суд  задовольнив позов прокуратури про дострокове розірвання договору оренди земельної ділянки та повернення її у власність держави.

Як додає пресслужба, рішення суду пройшло три судові інстанції, і тільки після того, як справу було передано із Верховного Суду України до Миколаївського апеляційного суду на новий розгляд, землю у фермера відібрали.

Landlord раніше повідомляв, що за прогнозами мінекономрозвитку, 5% землі буде продано наступного року.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також