Новини / Політика     18 лютого 2021 12:01

Алекс Ліссітса: у аграрній стратегії не враховані три фундаментальні питання

Починати потрібно з впровадження в Україні Farm Accountancy Data Network, яка дозволить консолідувати всю статистичну інформацію аграрної галузі

У стратегії розвитку аграрного сектору України на наступні 10 років не враховані три дуже важливі питання, які потрібно обов’язково опрацювати з метою доповнення документу. Про це під час публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії-2030 з розвитку аграрного сектору заявив Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб агарного бізнесу» (УКАБ).

«Дуже добре, що в Україні нарешті розробляється аграрна стратегія, адже не маючи перед собою чітких орієнтирів галузь не може повноцінно розвиватись. Але ми забули про три важливі речі, які не враховані. Головне – у стратегії немає «фундаменту» – статистичних даних. Де, як і яку статистику ми будемо консолідувати. Будь-яка аграрно-політична стратегія, у будь-якій країні починається саме з статистики. І міністерство сільського господарства США, і європейські міністерства, мають величезні блоки статистики. Є система Farm Accountancy Data Network (FADN), якою користуються у ЄС і нам не треба винаходити власний велосипед, а варте просто скористатися досвідом колег», – розповів президент УКАБ.

Крім того, на його думку, є питання щодо реалізації завдань стратегії – це неможливо зробити не маючи єдиного центру управління. Наразі в Україні функції державного регулювання аграрної галузі розпорошені між чотирма центрами – є Мінекономіки, частково питаннями реалізації агарної політики опікуються Міндовкілля і Мінгеріон і, нарешті, є новостворене мінагрополітики.

ЧитайтеРоман Лещенко: агросектор потребує інституційного регулювання

«Треба визначитись з роллю і функціями мінагрополітики і всі напрями, визначені стратегією, передати саме до цього міністерства. Адже сучасний аграрний сектор – це величезний комплекс питань, які охоплюють весь ланцюг від виробника до споживача. Потрібно буде вирішувати проблеми імплементації Green Deal, відповідати на питання збереження екології, розвитку сільських територій тощо», – наголосив Алекс Ліссітса.

І, нарешті, величезний блок питань виникає у розвитку освіти у сільських місцевостях і професійної освіти – тобто підготовки нових кадрів для АПК. Наразі, як підкреслив експерт, сільські діти вже програють містянам у рівні підготовки і не мають рівних умов з випускниками міських шкіл.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Європейський Союз збільшує імпорт каноли з Канади та Австралії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також