Новини / Тваринництво / Техніка / Технології     16 травня 2023 13:24

Проєкт “Сімейні молочні ферми” створює “зелену лінію” з виробництва комбікорму


Планується створити сучасний комплекс, який вироблятиме та продаватиме якісні корми для тварин, а також надаватиме послуги з обробки та зберігання кормових і зернових культур для дрібних і середніх господарств.

Про це пише видання AgroTimes.

Так, уже придбали обладнання для “зеленої лінії” на суму майже €100 тис.: косарку, ворушилку, валкувач KHUN. “Зелена лінія” необхідна для своєчасної та якісної заготівлі кормів під час виробництва сінажу й сіна, зазначають у проєкті.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім цього, “Сімейні молочні ферми” отримали позитивне рішення щодо державного гранту за програмою “Переробне підприємство” на суму 7,8 млн грн. Він спрямований на придбання обладнання для розвитку кормоцентру на загальну суму понад 11 млн грн.

“Кормоцентр планує виробляти кукурудзяний силос, комбікорм і монокорм. Зокрема, виробництво монокорму — інноваційна розробка зоотехнологів і ветеринарів проєкту, яка дозволяє годувати корів змішаним раціоном. Змішаний раціон — це спосіб годування, коли корова одночасно отримує всі необхідні корми, що покращує її продуктивність і здоров’я. Завдяки змішаному раціону тварина має оптимальну кислотність у рубці навіть за великих порцій комбікорму”, — пояснюють спеціалісти.

За даними експертів, змішаний раціон може підвищити надої молока на 15-30%, поліпшити стан ВРХ і пришвидшити набирання ваги тваринами на відгодівлі.

Читайте також: В Україні впроваджені уніфікований підхід до реєстрів кормів та каталогу кормових матеріалів

Нагадаємо, ПП “Євросем” у 2023 році планує поставити комбікормовий завод потужністю 60-80 тонн кормів на добу.

Попри зниження попиту на готові корми, українські комбікормові заводи, котрі не зазнали окупації, вже майже відновили роботу на довоєнному рівні, але є й ті, що не змогли втримати позиції впродовж цих виснажливих п’яти місяців війни, й втратили виробничі потужності.

В Україні запрацює Національна установа з ветеринарних препаратів та кормових добавок. Установа прийматиме та розглядатиме заяви та супровідні документи щодо ветеринарних препаратів та кормових добавок, здійснюватиме їх наукову оцінку та надаватиме відповідні експертні висновки з рекомендаціями щодо їх державної реєстрації.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також