Новини / Технології     25 травня 2019 08:38

Прогнозування урожаю через супутник: унікальна технологія стане доступною для всіх аграріїв

Космічний моніторинг сільгоспземель уже був протестований у 2018-му в 3 областях. Цьогоріч технологією планують охопити всю Україну. Про те, що дає моніторинг аграріям, ОТГ, державі, розповідає консультант програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов.

Про це повідомляє Економічна правда.

Впровадження цієї унікальної технології дозволить ефективніше використовувати та контролювати використання земельного ресурсу, що вкрай важливо в умовах відкриття ринку землі.

Дистанційне зондування землі дає можливість за допомогою супутника створити точні карти посівів сільгоспкультур, чітко визначити межі полів, виділити основні типи покриттів на території, яку досліджують.

«Фахівці роблять супутникові знімки і збирають наземні дані про посіви. Їх об’єднують і будують математичну модель розпізнавання й класифікації. В результаті можна побачити, що і де росте, наскільки зволожена земля», – розповідає Володимир Попов.

За допомогою супутника можна відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях, оцінювати стан зволоження землі й контролювати агрооперації – сівозміну та інші, впроваджуючи таким чином точне землеробство.

При аналізі даних супутника будується математична модель, котра описує, як, до прикладу, змінюється індекс вегетації на кожному полі або на яку врожайність можна розраховувати.

Які можливості надає дистанційне зондування землі?

Араріям

Космічний моніторинг сільгоспземель забезпечить дані, необхідні фермерам для планування діяльності, впровадження точного землеробства. Таким чином, господарства зможуть прогнозувати врожайність, регулювати план посівів і зрошення полів тощо.

ОТГ

Об’єднані територіальні громади зможуть контролювати використання землі та відстежувати повноту сплачених податків.

Державі

На підставі інформації, отриманої в результаті дистанційного зондування землі, держава матиме можливість складати точні прогнози та коригувати аграрну політику.

За словами Володимира Попова, у 2019 р. карту дистанційного зондування землі отримає вся країна, її дані будуть доступні на геопорталі.

«Коли команда розгорне цю технологію, побудує методологію і навчить фахівців нею користуватися, проект буде передано уряду на бюджетне фінансування», – відзначив експерт.

Як повідомляв Landlord, з травня до грудня 2018 р. Світовий банк реалізував пілотний проект супутникового моніторингу сільгоспземель в трьох областях України – Львівській, Київській та Миколаївській.

Читайте також