Новини / Трейдинг     12 червня 2020 10:20

Прогноз експорту пшениці з України знижено на 1,5 млн тон

У наступному маркетинговому році Україна експортує 16,5 млн тон пшениці, а воловий збір буде на рівні 26,5 млн тон

Прогноз експорту пшениці з України в 2020/2021 маркетинговому році знижено до 16,5 млн тон. По це повідомляє міністерство сільського господарства США (USDA) у черговому червневому звіті. У порівнянні зі звітом місячної давнини, прогноз експорту знижено одразу на 1,5 млн тон.

У USDA зазначили, що перегляд оцінок відбувся після аналізу інформації про наслідки посушливих умов, які склалися у ключові періоди вегетації культури. Як наслідок – прогноз валового збору пшениці зменшений з 28 млн тон до 26,5 млн тон. Аналогічним чином переглянуто і проноз виробництва і експорту пшениці з Європейського Союзу. Очікується, що виробництво пшениці у ЄС складе у наступному маркетинговому році 141 млн тон, а експорт – 28 млн тон.

Читайте: Неприбуткове свинарство – імпорт зріс утричі 

Таким чином, прогноз валового збору зменшений на 2 млн тон, а прогноз європейської пропозиції зерна пшениці на світовому ринку знижено на 0,5 млн тон.

При цьому, глобальний обсяг трейдингу культури у 2020/2021 МР зросте на 0,9 млн тон у порівнянні з попереднім маркетинговим роком – до 188,85 млн тон. Втрати збору пшениці в Україні і ЄС будуть компенсовані збільшенням продажів цього виду зерна з Австралії, яка нарешті «вибралась» з дворічного посушливого періоду і запропонує на світовому ринку на 2 млн тон пшениці більше, ніж рік тому (15 млн тон).

Зазначимо, що прогноз виробництва пшениці в Україні у 26,5 млн тон не є цілковитою несподіванкою. До аналогічного висновку вже прийшли українські аналітичні компанії. Також про такий рівень виробництва пшениці у 2020/2021 маркетинговому році заявляли і у міністерстві розвитку економіки, торгівлі ті сільського господарства України.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що внаслідок пандемії у США до кінця року закриються 25 000 магазинів.

Читайте також