Новини / Аналітика     11 червня 2020 18:25

COVID-19: у США до кінця року закриються 25 000 магазинів

Кілька місяців локдауну призвели до апокаліпсису в американській офлайн-торгівлі. Під загрозою втрати роботи опинились 5,6 млн осіб

COVID-19, незважаючи на закінчення тотального режиму блокування, продовжує завдавати непоправної шкоди економіці. Згідно нового звіту американської Coresight Research, від 20 000 до 25 000 роздрібних офлайн-магазинів можуть зачинити свої двері вже до кінця цього року.

Місяці локдаунов привели до різкого скорочення трафіку відвідувачів торгових центрів. Падіння продажів у роздрібних точках веде до прострочення орендних платежів. В кінці цього ланцюжка подій маячить неминуче і швидке закриття таких магазинів.

Дослідники відзначають, що ще у 2019 р. близько 10 000 офлайнових магазинів в США були змушені припинити свою роботу, оскільки споживчі витрати все більше переміщувалися в онлайн-торгівлю. Ще до спалаху COVID-19 Coresight прогнозував, що в цьому році закриються 15 000 магазинів. Блокування останніх місяців і строгі правила соціального дистанціювання просто прискорили подальше перетікання покупців в онлайн.

Читайте: СОТ збилась зі шляху – Хесус Сеад 

Генеральний директор Coresight Research Дебора Вайнсвіг підкреслює, що закриття «якірних орендарів» торгових центрів створить хвильовий ефект, який призведе до закриття і інших, менш розкручених магазинів в ТЦ. В результаті, очікується, що до кінця 2020 р. десятки тисяч магазинів припинять своє існування.

Зазначимо, що на початку червня Simon Property Group, один з найбільших операторів торгових центрів в США, подав в суд на мережу магазинів повсякденного одягу GAP, що є найбільшим орендарем кільканадцяти ТЦ. Як заявляє позивач, GAP не сплатила понад $66 млн оренди та інших платежів, нарахованих за період локдауна.

Судовий процес підкреслює неабияку напруженість між власниками комерційної нерухомості та орендарями. Багато з них припинили сплачувати орендну плату після того, як криза змусила їх закрити магазини, розповів канал CNBC в одному зі своїх репортажів. В цілому, внаслідок проблем, що виникли у малому бізнесі США під загрозою опинилися 18 млн робочих місць, з яких 5,6 млн припадає на роздрібну торгівлю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що втрати глобальної економіки через пандемію у 2020 році можуть сягнути 8%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також